המפגש במתנ"ס עמישב, הערב | צילום" מתן דויטש

כ-100 תושבים הגיעו הערב (ד') למתנ"ס עמישב כדי לשמוע מראש העירייה רמי גרינברג את פרטי תכנית סירקין, שאמורה למתוח את פני חלקה הדרומי-מזרחי של פתח תקוה, ולדעת חלק מהתושבים לפגוע תחבורתית וסביבתית בשכונות באיזור.

עוד הגיעו לכנס - מהנדס העירייה, איציק אז'ובלו וחברת המועצה גילה בן נאים. גרינברג הציג בפני הנוכחים את תכנית סירקין שאושרה לא מכבר בוועדה הארצית לתכנון ולבניה למתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל). כל זאת למרות הנסיונות מהימים האחרונים לשנות את מה שחלק מהתושבים רואים כ'רוע הגזרה'. עתירות נגד התוכנית הוגשו הן על ידי העירייה והן על ידי מטה המאבק.

נוכחות יחסית דלילה באולם | צילום: מתן דויטש

גרינברג הציג את התכנית תוך התייחסות לנושאי הדיור, תחבורה, מרכזים מסחריים שטחי ציבור ועוד. האווירה בתוך האולם הייתה נינוחה יחסית אך מחוץ לאולם נרשמה תקרית לא נעימה כשפעיל הציבור וחבר מטה המאבק, ירון קדושים, לא הורשה להיכנס, ככל הנראה לאור חילוקי דעות שהתגלעו בעבר בינו לבין ראש העירייה.

בנוגע לתכנית אמר גרינברג: "לעיריית פתח תקוה לא הייתה בעיה אם לא היה נבנה בית אחד באזור, אבל לא היא דוחפת את התכנית. אנחנו הראשונים שנחתום שלא יהיה כלום. העירייה הגישה בעבר עתירות שלא עזרו. עובדתית התכנית מתקדמת. גם העירייה התנגדה בוותמ"ל והוגשו התנגדויות יחד עם התושבים ולא קיבלו אותן, אז הגשנו עתירה. אלו העובדות.

המאבטחים בכניסה לאולם | צילום: פרטי

"למרות שלא מקובל שעוקפים את הועדה המקומית שנותנת את היתרי הבניה, חוקית ישנה אפשרות כזו. אם כבר בונים, לא נהיה פראיירים שלא נקבל כלום עבור התושבים. הסכם הגג שייחתם יכלול גם פתרונות תחבורתיים סביב סירקין".