צילום: מתן דויטש

לפני כחודשים הכריזה עיריית פתח תקוה חגיגית כי כיכר המזרקה ברחוב חיים עוזר, תקרא ע"ש נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. הערב (ד') נחנכה הכיכר בשמה החדש. 

האירוע התקיים בנוכחות ראש העירייה רמי גרינברג, שר החוץ ישראל כץ, שר הכלכלה אלי כהן ומכובדים נוספים. כסאו של שר הפנים אריה דרעי, נותר ריק, כמו גם זה של שגריר ארה"ב בישראל דוויד פרידמן. מחוץ לתחום המכובדים התכנסו מאות תושבים שהביעו רגשות מעורבים לגבי עצם האירוע.  

גרינברג והשר כץ | צילום: מתן דויטש

ההחלטה לקיים את הטקס היום אינה מקרית מאחר שמחר תציין ארה"ב את יום העצמאות שלה (ה-4 ביולי).

השר כץ אמר במהלך הטקס: "אנו גאים לחנוך את הכיכר על שם דונלד טראמפ, שזכויותיו עומדות לטובת מדינת ישראל. כמו כן אני מודה לנשיא ארצות הברית על ההכרה בריבונות ישראל בגולן ועל העברת השגרירות לירושלים, ומקווה ששיתוף הפעולה בין המדינות יימשך כך גם בעתיד".

צילום: מתן דויטש

השר כהן: "אני מודה לך ראש עיריית פתח תקוה, רמי גרינברג, על היוזמה והמחווה המדהימה שעשית למען מעצמה גדולה שהיא גם ידידה גדולה שלנו. אני גם רוצה לברך את הנשיא טראמפ בברכת יום עצמאות שמח, ולהודות לו על כל מה שהוא עשה ועושה עד היום למען מדינת ישראל". 

צילום: מתן דויטש

ראש העירייה רמי גרינברג: "התכנסנו כאן הערב כדי לחלוק כבוד לנשיא ארצות הברית וידיד ישראל דונלד טראמפ כאות הערכה על פועלו למען מדינת ישראל. נשיא ארצות הברית היה הראשון שהכיר בירושלים כבירה של ישראל והראשון להכיר בריבונתנו ברמת הגולן. הנשיא הוא ידיד אמת הפועל בנחרצות ונחישות למען שגשוגה של מדינתנו".