צילום: דוברות המשטרה

באגף התנועה של המשטרה, חברת החשמל ובעיריית פתח תקוה נערכים למזג האוויר הסוער שצפוי לפקוד את אזורנו מחר (חמישי).

על פי התחזיות מחר תחל מערכת חורפית המלווה בכמויות גשמים ורוחות עזות, מה שעלול לגרום להצפות, קריסת עצים, הפסקות חשמל ומפגעים. כמו כן נערכים לפקקים על הכבישים המרכזיים כגון כביש 5 וציר 471. מדובר במערכת חורפית ראשונה שמגיעה אלינו בעונה הנוכחית. ביום שישי צפוי הגשם להיחלש ובשבת כבר נהנה משמש נעימה.

היערכות המשטרה בפתח תקוה ובכל רחבי הארץ כוללת הכנת כוחות שיגיעו לצמתי דרכים בהם הם ידרשו כתוצאה מפגעי מזג האוויר וזאת כדי לשמור על שגרת החיים בצורה הטובה ביותר.

משטרת ישראל קוראת לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה.

הגשם הראשון מאופיין בהצטברות של שמן העולה וצף מהכבישים וכתוצאה מכך הכביש הופך חלק יותר ומועד להחלקה של רכבים.

על הציבור לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה. מומלץ לנהגים להיערך כבר היום עוד בטרם יחל מזג האוויר הגשום להכין את רכבם לנהיגת חורף.

מחברת החשמל נמסר: "בעקבות שינויי מזג האוויר הקיצוניים עם הגשם הראשון, חברת החשמל ערוכה לחורף ומתריעה: אין אפס הפרעות ברשת החשמל במזג אוויר סוער. האבק שהצטבר על רשת הולכת החשמל בעקבות ימי הקיץ החמים ואחרי תקופת היובש החריגה של השבועות האחרונים , עלולים לגרום להפרעות באספקת החשמל מיד עם הגשם הראשון".

להלן מספר עצות לנהיגה בטוחה:

בטרם הכניסה לרכב:

חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש.

יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם יבשים ופגומים מימי הקיץ.

לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים.

לנקות את פנסי הרכב- על מנת לראות ולהראות בהתאם.

בעת הכניסה לרכב:

לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, בורות ובאמפרים המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש- עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

בעת נהיגה ברכב:

להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ובכלל זה בעת כניסה לעקומות ובעת ביצוע פניות.

יש להדליק אורות דרך.

שמירת מרחק גדול מהרכב לפנים בעקבות הגדלת מרחק הבלימה כתוצאה מכביש רטוב.

להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד.

שימו לב להולכי רגל - בעת גשם קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך, יש להאט הנסיעה באזור מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

במשטרה מדגישים: שמירה על כללי הבטיחות ונהיגה נכונה יכולים להציל חיים, אנא סעו בזהירות.