צילום: מתן דויטש

צילום: אבי מועלם

בני הקהילה האתיופית בפתח תקוה חסמו אחר הצהריים את רחוב חיים עוזר המרכזי. הם הניפו שלטים וקראו קריאות. בשלב זה המשטרה לא מתערבת ומאפשרת להם לחסום את הציר. בנוסף נחסמו הרחובות שטמפפר ובר כוכבא.

גל המחאה בעקבות מותו הטראגי של הצעיר סולומון טקה נמשך, ובשעה 17:00 התקבצו יוצאי העדה האתיופית ותושבים נוספים מול בניין עיריית פתח תקוה, כשבהמשך מתוכננת צעדה על צר ז'בוטינסקי לכיוון צומת גהה. ייתכן שגם באזור צומת סירקין תיערך הפגנה.

המחאה בגין הירי בצעיר על ידי קצין משטרה, תתפשט גם היום למספר מוקדים ברחבי הארץ. כשמלבד ההפגנה בפתח תקוה, הפגנות נוספות צפויות בשעות הקרובות בתל אביב, נתניה, אשקלון ועפולה. כך לפי המידע שפורסם בדף הפייסבוק 'אתיופיה הקטנה', הפופלארי בקרב בני העדה.

צילום: מתן דויטש

אמש (שני) נערכה הפגנה בצומת סירקין בנוכחות רבים מבני העדה האתיופית, אליה הגיע גם ראש העירייה, רמי גרינברג, שציין כי "בפתח תקוה אנחנו משקיעים משאבים רבים בכדי לקדם את הסובלנות והשוויוניות בין כל הקהילות בעיר ואל מול גורמי אכיפת החוק. אמשיך לנהל שיח עם הקהילה ועם מפקד משטרת פתח תקוה סנ"צ ברק מרדכי בכדי לשמור על הידברות פתוחה וחיזוק האמון של כולם בעבודה החשובה של המשטרה, הכל כדי שנמנע ממקרים מצערים כאלה בעתיד".

בעקבות הדיווחים על ההפגנות הצפויות, מדוברות המשטרה נמסר :"יש היערכות למחאה בערים שונות. אנחנו נערכים בכל המקומות".