צילום: מתוך הוואטספ

חגי תשרי אינם כוללים את חג הפסח, אך למרות זאת טוענים תושבים שראש עיריית פתח תקוה יצא במבצע 'ניקיון' כללי. זירת הקרצוף: קבוצת הווטסאפ השכונתיות, שמהן הסיר בימים האחרונים חברי אופוזיציה, אנשי תקשורת מקומיים ותושבים שככל הנראה הביעו דברי ביקורת על העירייה והעומד בראשה. 

"מדובר בעניין אתי חמור", טוען תושב העיר שנותר מחוץ לאחת הקבוצות. "אם ראש העירייה מעוניין להיות חלק מהקבוצה ולהבין את הבעיות השכונתיות ואת הלך הרוח של תושביה, זה רצוי ואף מבורך. אבל לא ייתכן שהוא ינהל אותה ויחליט מי יהיו חבריה לפי גחמות ו/או אינטרסים פוליטיים".

גם חבר המועצה וראש העירייה לשעבר, אורי אהד, מצא עצמו השבוע מחוץ למספר קבוצות, והגיב בחריפות: "ראש עיר שמוצא זמן להתעסק בדברים האלה, ואני יודע מה זה לנהל עיר, מראה שסדר העדיפויות שלו בטיפול בנושאים השונים הוא לקוי לחלוטין. במקום לעסוק באיכות האויר, בנושא הניקיון, בתכנית סירקין, התשתיות בעיר, הוא מתעסק באיזה קבוצות אורי אהד נמצא, ויעשה כל דבר כדי להשתיק ביקורת".

אהד מוסיף בביקורת ואומר: "ההתנהלות הזו מעידה על בהלה ועל כך שהוא רואה בנו כמי שמציגים אלטרנטיבה. בניסיון האווילי לחסום ממני מידע הוא עושה בדיוק ההיפך. ישנה כאן התנהלות מאוד מאורגנת ושיטתית שנועדה לא רק להשתיק כל ביקורת אלא גם לנסות ולמחוק מהתודעה שיש כאן קבוצה גדולה שזכתה באמון גדול של הציבור.

אנחנו מתקרבים ליום כיפור וזה הזמן לחשבון נפש. ראש עיר צריך לדעת שגם אם תושב חולק עליו, הוא לא סותם לו את הפה. אתה יכול לא להסכים איתו, אבל בסופו של דבר אתה ראש העיר שלו. לצערי גרינברג מוכיח את ההיפך".

מלשכת ראש העירייה נמסר בתגובה: "כחלק מתפקוד העירוני השוטף, נפתחות קבוצות ווטסאפ מקצועיות אשר מאגדות את הגורמים הרלוונטיים לקידום מטרות שנות לרווחת תושבי העיר. בקבוצות אלו אין מקום להתנגחויות פוליטיות או לכל שיח שאינו קשור לצורכי עבודה. בעידן הדיגיטלי שבו אנו חיים יש אינספור אפשרויות שבהן ניתן לקדם אג'נדות פוליטיות או כל דבר אחר, מבלי לפגוע בעבודה העירונית השוטפת".