הורים לילדים בבית הספר יד לבנים טוענים כי העבודות בכבישים הסמוכים היו צריכות להסתיים לפני פתיחת שנת הלימודים. לדבריהם הדרכים אינן בטיחותיות כשגם משמרות הזה"ב לא פועלים במקום.

על פי הטענות, העבודות במקום החלו בין שבוע לשבועיים לפני תחילת שנת הלימודים, וכעת המגיעים לאזור, בין אם ההורים ובין אם התלמידים ואף צוות בית הספר, סובלים מדרכים לא בטיחותיות ואבק רב.

העבודות בסמוך ל'יד לבנים' | צילום: מתן דויטש

"נכון שמדובר בעבודות למטרה טובה אבל הן מסבכות את כל מי שמתקרב לאזור, כשגם בכל יום נחסמת גישה לחניה אחרת. פעם ברחוב היהלום ופעם ביסמין. אני לא מבינה מדוע חיכו עם תחילת העבודות לפתיחת שנת הלימודים", טוענת אחת האמהות, ואחרת הוסיפה: "זה הפך למשימה בלתי אפשרית להגיע לבית הספר.

"מילא אני, אבל ילדים קטנים צריכים ללכת בדרכי עפר עם אבנים ועלולים להיחבל, וגם את משמרות הזה"ב לא רואים מתחילת השנה בגלל העבודות שמתחילות בזמן שהילדים עושים את דרכם למוסד החינוך. זו פשוט סכנת נפשות".

לטענת אחת האמהות, הפועלים במקום אף הזיזו את רכבם של אלו שחנו במקום בו היו אמורים לעבוד. "שמעתי מישהו שאמר שפרצו לו לאוטו, והזיזו אותו מספר מטרים מהמקום בו עבדו, וכתוצאה מכך שהשאירו את פנסי הרכב דולקים גם הלך לו המצבר".

מעיריית פתח תקוה נמסר: "במסגרת המדיניות של ראש העיר רמי גרינברג לפיתוח ושידרוג העיר, מבצעת העירייה עבודות שיפוץ כבישים ומדרכות, הקמת שבילים ציבוריים לרווחת תושבי כפר גנים א' והאזור. אחרי שנים של הזנחה, כל האזור עובר התפתחות גדולה, לרבות גן יונתן הנמצא בסמוך.

"מדובר בפרוייקט גדול שהושקע בו מיליוני שקלים ובניגוד לנטען הוא החל מספר חודשים קודם. נציין כי העבודות בקטע הסמוך לבית הספר יסתיימו בימים הקרובים. בכל מקרה, כדי לא לפגוע בדרך הגישה לבית הספר, העבודות מתחילות אחרי השעה 9 בבוקר".