צילום: באדיבות ההורים

רק רוצים ללמוד: הורים לילדים עם צרכים מיוחדים שלומדים  בגן סיגליות בפתח תקוה, כועסים על רעש הבוקע מאתר בניה סמוך הפוגע  בילדיהם בשעות הפעילות. "אני, כאדם מבוגר, לא הייתי מצליחה להתמודד עם רעש כזה בעבודה, אז קל וחומר ילדים עם צרכים מיוחדים", אומרת בכאב אם לילד בגן.

לדבריה של האם, כבר בשנה שעברה, נאמר להורים כי הילדים יאלצו לעבור מהמבנה ברחוב שולזינגר למבנה זמני ברחוב מבצע דקל, בעקבות בניית בית כנסת שאמור להיבנות בסמוך. "בגלל שלילדים האלו קשה מאוד להסתגל למקום חדש, פנינו לגורמים בעירייה אך זעקתנו לא נשמעה", אומרת האם. "אם כבר העבירו, חשבנו שמעבירים למקום טוב יותר. אז זהו, שלא. ישנו אתר בניה צמוד לגן שכל היום קודחים בו".

"כך נוצר מצב, שהילדים שממילא זקוקים לשקט כדי להיות מרוכזים, מפספסים שיעורים פרטניים כמו קלינאית תקשורת ומטפלת רגשית. בימים גשומים זה הופך לבלתי נסבל עוד יותר, כי אי אפשר לצאת איתם החוצה. אם הם לא ישלימו את הפערים, הם לא יוכלו להשתלב בעתיד במסגרת רגילה. הבן שלי כבר סובל מרגרסיה חמורה".

פניתם לגורמים בעירייה?

"כמובן, וגם דיברו עם ראש העיר בעצמו שאמר שיטפל בזה אבל גם אם נוצר מצב של כמה שעות שקט, הרעש חוזר מהר מאוד. אני לא יודעת מה הלו"ז של הקבלן או אם יש לו עיכוב כלשהו, וזה גם לא מעניין אותי. אנחנו דורשים שיהיה מפקח צמוד או גורם הרתעה כלשהו כדי לא יעבדו בשעות הפעילות של הגן".

איך אתם מתמודדים עם המצב כרגע?

"זה פשוט מתסכל. מקבלי ההחלטות צריכים לפעול לטובת צרכי הילדים, אבל אין עם מי לדבר לצערי הרב. בכל פעם אני צריכה גם להפסיד שעות עבודה כדי לטפל בנושא. ההתנהלות כל כך קלוקלת שגם את בית הכנסת לא התחילו לבנות. אז למה העבירו את הגן?!"

חברי סיעת הביצועיסטים שיגרו מכתב לראש העירייה בבקשה להעלות את הנושא לסדר היום בישיבת מועצה הקרובה. "עד לרגע זה, למרות שברור, כי לא ניתן לקיים לימודים בגן כאשר העבודות מתבצעות, לא הפסיקה עירייה את העבודה עם הקבלן", כתבו במכתב.

עוד כתבו חברי הסיעה כי "מדובר בפגיעה חמורה וייתכן שאף בלתי הפיכה לגבי חלק מן הילדים והכל בשל הזלזול הבלתי נתפס של עיריית פתח תקוה במצב, ו"הבטחות השווא" הניתנות ללא כל מחשבה על הנזק העצום שהפרתן מחוללת לילדי גן סיגליות".

מדוברות העירייה נמסר בתגובה: "בשיחה עם הקבלן, הוא נדרש להתחשב בילדי הגן ולתאם ביצוע פעולות מרעישות עם מנהלת הגן. מאחר שממשיכות להגיע תלונות, יוזמן הקבלן לבירור במשרדי מינהל הנדסה בטרם יינתן צו הפסקה מנהלי".