קריאה להפגנה וטענה לאיומים | צילום מסך פייסבוק

פעיל הציבור ירון קדושים, פועל מזה תקופה ארוכה נגד הבנייה בסירקין, וזאת לטענת מטה המאבק, בשל היעדר תשתיות ראויות במקום. פעולות המחאה אינן מתקבלות בעין יפה ע"י כולם, ולפני מספר שבועות פרסמנו כאן תלונה שהגיש קדושים במשטרה בטענה שמקורב לראש העירייה דרש לפטר את אישתו במידה ולא יחדל מלעסוק בפעילותו הציבורית.

כעת טוען קדושים לאיום אישי נגדו, וזאת לאחר תגובה שכתב אבנר מוכתר, יועצו של ראש עיריית פתח תקוה להתחדשות עירונית, ברשת החברתית. את התגובה העלה מוכתר בעקבות פוסט שכתב קדושים ובו הזמין את הציבור להגיע להפגנה נגד הבנייה בצומת סירקין. תגובת מוכתר הייתה: "תמשיך בדרך של הסתה. עוד נבוא חשבון איתך".

בעקבות המילים הללו, אותן פירש כאיום נגדו, מסר קדושים: "מבחינתי, יש סף מסויים שהוא בלתי נסבל, ודברים כאלו יטופלו במסגרת החוק. התקפות אישיות זה חלק מהמשחק המצער נגד פעילי ציבור, וזה די ברור שממקדים בי חיצים בגלל שאני שם את האמת העירומה על השולחן. אבל איומים זה משהו שלא עוברים עליו לסדר היום. זו סתימת פיות של מחאות דמוקרטיות באמצעות פחד, וראוי שראש העירייה ייצא באופן ברור ויקרא לאנשיו ופעיליו לחדול ולכבד את הזולת". 

עוד הוסיף קדושים ואמר כי, "המחאה והפעילות לבלימת תוכנית סירקין המפלצתית, היא מהצודקות והחשובות שנעשו כאן. אני מוריד את הכובע בפני חבריי למטה המאבק, אנשים מסורים למען העיר. ובראשם משה פישר מייסד המטה".

אבנר מוכתר מסר בתגובה:

"אדון קדושים מנסה להשמיץ את ראש העירייה ומתערב בכל עניין רק כדי לנגח. לי ברור שהוא תומך בברוורמן, עם בחירתו של רמי גרינברג נהפך עולמו ואולי גם פרנסתו. זה אדם כפוי טובה על כל הטוב וההשקעה שראש העירייה עושה למען התושבים. הוא פוצץ כנס בהדר גנים יחד עם פעילים נוספים שלא איפשרו לתושבים לשמוע ולהשמיע בפני ראש העירייה, שלא ויתר וערך שלושה כנסים נוספים מצומצמים יותר בכדי להציג לתושבים את התוכניות העתידיות, שקדושים ניסה לסלף ובכך גרם למהומה על לא מאומה ובזבז את זמנו של ראש העירייה. 

האדם הזה מונע מיצר של שנאה ותאוות בצע כפי הנראה לפי מקורותיי. על כן נבוא איתו חשבון כפי שכתבתי לו בדרך פוליטית ותקשורתית. וכך גם הודעתי לו, זה שהוא מנסה להציג את התגובה שלי כאיום אחרי שהסברתי לו מה כוונתי אומרת דרשני...הנ"ל עדיין מנסה להכפיש את ראש העירייה אפילו בתלונה אליכם.

ראש העירייה לא מודע לתגובתי ואני עצמאי לעצמי להגיד את דעתי. אני מקווה גם שראש העירייה ימצא את הדרך להעמיד אותו במקומו על ההסתה המתמשכת. מה הוא חשב שזה הפקרות להשמיץ? ולא נגיב? נבוא חשבון בתגובות עליו ועל דרכו ולא לאן שהוא מנסה לקחת את זה".

מלשכת ראש עיריית פתח תקוה נמסר:

"ראש העיר רמי גרינברג דוגל במדיניות של חיה ותן לחיות ועל כן מאמין כי לכל אדם יש את הזכות להביא דעתו ואת התנגדויותיו.

עם זאת, חשוב לחדד ולהבהיר כי ישנם גורמים, ובתוכם הגורם המדובר, שפעם אחר פעם מפרסמים חצאי אמיתות ומסלפים מציאות באופן אובססיבי, זאת רק בעבור רווח פוליטי ציני שמקבל פתחון פה בכלי תקשורת מסוים. ראש העיר ימשיך לפעול למען העיר והתושבים, ולכל אלו שמעוניינים להמשיך עם פרסומים שקריים, שיבושם להם.

באשר לאבנר מוכתר, הוא אינו יועץ בשכר, אלא תושב מתנדב שמעוניין לסייע בפעילות העירונית ובשינויים שהעיר עוברת תחת ידיו של ראש העיר גרינברג".