בית חולים שניידר | צילום: גיל לרנר

חשש לקורונה בבית חולים שניידר בפתח תקוה: ילדה בת 9 שחזרה לפני מספר ימים מהונג קונג הגיעה היום (שני) לבית החולים שניידר עם משפחתה והוכנסה לבידוד, בחשד שלקתה בנגיף הקורונה.

נכון להיום טרם דווח על מקרה ודאי של נגיף הקורונה בישראל. ביממה האחרונה נבדק חשד לנגיף בראשון לציון וכן בקרית מוצקין. על פי הנתונים האחרונים, למעלה מ-17 אלף בני אדם בעולם נדבקו בנגיף, רובם בסין.

משניידר נמסר בתגובה: "אכן יש ילדה בת שמונה עם חשד לקורונה בבידוד במיון".

משרד הבריאות: 14 יום בבידוד

במשרד הבריאות ביקשו הערב להזכיר את הנחיות הבידוד שפורסמו לציבור לגבי כל מי שהיה בסין ב-14 יום האחרונים, גם לשהות קצרה: לשהות בבית ולא לצאת למרחב הציבורי ולא לשהות במקומות ציבוריים ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות, לתקופה של 14 ימים ממועד השהייה האחרונה בסין (תקופת הדגירה).

"אם חזרתם מסין ב-14 יום האחרונים ויש לכם תסמינים של מחלת חום ושיעול, יש לגשת למרפאה או לבית חולים, בתיאום והודעה מראש על הגעתכם, תוך כיסוי האף והפה במסכה או בבד", מדגישים במשרד הבריאות. "המשרד יחייב את המעסיקים במשק שלא לאפשר כניסה למקום העבודה של מי שאמורים להיות בבידוד. משרד הבריאות יפרסם אישור מחלה תקף לכל מי שחובת הבידוד חלה עליו למשך תקופת הבידוד. אנחנו מניחים שהנגיף יגיע לארץ, ומערכת הבריאות ערוכה להתמודדות עימו. אנחנו פועלים על פי המלצות ארגון הבריאות העולמי ותוך שיח עם מדינות מקבילות".