שריפה בבית הגננת החשודה בראש העין | צילום: דוברות כב"ה מרכז

צוותי כיבוי וחילוץ מתחנה אזורית פתח תקוה הוזעקו הבוקר (שבת) לשריפה בדירת מגורים ברחוב סנהדרין ראש העין. מדובר בבית פרטי שבער, ובו מתגוררת הגננת החשודה בהתעללות בפעוטות, כרמל מעודה. כזכור, השבוע פורסמו סרטוני מצלמות מהגן המכילים תיעוד כשהיא האכילה בקיא, הכתה והתעללה בחסרי ישע.

לוחמי האש פעלו למניעת התפשטות השריפה במקביל לפעולות הכיבוי, קומת הגלריה של הבית קרסה, ונוצר חשש כבד להתפשטות האש לבתים נוספים. 

למקום הוזעק חוקר דליקות, שבדק חשש להצתה וקשר להפגנות המתקיימות במקום.


כשעה לאחר פרוץ השריפה דיווחו לוחמי האש כי הושגה שליטה, וחוקר דליקות החל בפעולות החקירה.

קצין הכיבוי רשף יניב כהן מדווח: "קיבלנו הודעה על שריפת בית פרטי בראש העין ויצאנו עפ"י פק"ל. בהגיענו למקום תוך זמן קצר זיהינו כי קומה ראשונה וקומת הגג בוערות כליל, מיד פעלנו למניעת התפשטות השריפה למבנים סמוכים במקביל לפעולות הכיבוי, לדירה נגרם נזק כבד ולמקום הוזעק מהנדס מהרשות המקומית בשל חשש לקריסת חלקי המבנה".

שריפה בבית הגננת החשודה בראש העין | צילום: דוברות כב"ה מרכז

זירת השריפה | צילום: דוברות המשטרה

מהמשטרה נמסר כי: "הבוקר התקבל במשטרת ישראל דיווח על שריפה בבניין בבית ברח' הסנהדרין בראש העין. מספר בתים סמוכים פונו וכוחות כב"ה במקום ומטפלים בכיבוי השריפה. אין נפגעים. נסיבות האירוע נבדקות.

בשעות אחר הצהריים, הודיעו צוותי הכיבוי שצוות חקירה שהוקם סיים את פעולות החקירה שכללו שימוש בכלב שהוכשר לאיתור מוקדי הצתה. במקום נמצאו מספר נקודות חשודות שנאספו מהם ממצאים אשר נשלחו לבדיקת מעבדה ומחזקות את החשד להצתה. 

עו"ד גיא עין צבי שמייצג את כרמל מעודה מטעם הסניגוריה הציבורית: "אנו מבינים את הכעס והכאב של ההורים, אבל נחצה קו אדום. אנשים לקחו לידיהם את החוק, פעלו בבריונות וסיכנו חיי אדם. את המשפט כנגד כרמל יש לנהל בבית המשפט ולא בכיכר העיר. על משטרת ישראל לפעול באופן מיידי לעצור את האיומים והפגיעה במשפחה".