שנת 2019 הייתה מאתגרת לא רק עבור קברניטי העיר פתח תקוה, אלא גם עבור אלה שמשמשים כ"קו הראשון" בין העירייה לבין התושבים, נציגי המוקד העירוני. או כפי שאתם מכירים אותם, "106 שלום".

צילום המחשה: shutterstock

בין ההתעסקות עם מפגעים ובעיות בשטח ותלונות כאלו ואחרות שעסקו בחיי אדם ובריאות הציבור, היו גם לא מעט פניות יוצאי דופן, אפילו ביזאריות, אם תרצו. ריכזנו עבורכם את חמשת המקרים המשעשעים במיוחד שהגיעו למוקד 106 בשנת 2019, באדיבותם של תושבי פתח תקוה.

המקרה הראשון התרחש בשעת לילה מאוחרת, אז התקשר למוקד אדם שלדבריו נמצא בתוך אוטובוס עם הנהג. השניים רצו להתפלל תפילת ערבית אך היה חסר להם מניין. התושב ביקש מהנציג שענה לו במוקד כי ימתין עימו על הקו בזמן שמעלים עוד אנשים לאוטובוס עד להשלמת מניין. למה? לא ברור.

במקרה נוסף, התקשרה גננת מאחד הגנים בעיר למוקד וביקשה הדברה לחולדות. כשנשאלה האם ראתה חולדה השיבה שלא, אבל לטענתה היא השאירה קודם לכן על הרצפה "גבינה צהובה, שנעלמה".

אבל לא רק חולדות דמיוניות הטרידו את המוקדנים, היו גם חיות משונות הרבה יותר. במקרה אחר, פנתה תושבת העיר למוקד בטענה כי בתוך מי השתייה שמגיעים לתושבים יש "סוסונים ירוקים". ובמקרה נוסף, אישה יצרה קשר עם המוקד ודיווחה על פגר של צב. כשנשאלה איך היא יודעת כי הצב מת, ענתה שדפקה על גבו של הצב ו"הוא לא עונה".

ונסיים בשיחה שנשמעת כמו בדיחה פולנית: תושב העיר יצר קשר עם המוקד וביקש לספק לו פחים לסוכת אבלים. כשנשאל מתי לספק, ענה שאינו יודע את המועד, כי "היא עדיין לא מתה ועוד נמצאת בבית החולים".