אלמוג קלה, בעלי מרקט 24. צילום: מתן דויטש

אנשים טובים באמצע הדרך: ביום שישי האחרון בשעה שבע בערב קיבל גיורא קפלן (74), כדורגלן הפועל פתח תקוה בעבר, טלפון מאשת חברו הטוב שחולה בסרטן. לדבריו, היא ביקשה ממנו להביא לבעלה שזיפים מיובשים שיכולים להקל עליו.

"הוזמנו לארוחת ערב אצל אחד מהילדים, אבל התקשרתי לומר שאנחנו מתעכבים כי אני חייב לעזור לחבר", מספר קפלן. "התחלתי לנסוע ובגלל שמדובר ביום שישי בערב, ורוב המקומות סגורים,  אמרתי לעצמי שאסע גם עד תל אביב אם אצטרך".

קפלן הגיע ל"מרקט 24" ברחוב גיסין ושאל את העובד במקום אם יש להם שזיפים. הוא נענה בשלילה ושאל שוב היכן יוכל להשיג מאחר ומדובר בעזרה לחבר שחולה בסרטן.

מרקט 24 ברחוב גיסין פתח תקוה. צילום: מתן דויטש

מייד ניגש אליו אלמוג קלה (25), בעלי המקום ו'שוק המושבה' הסמוך, שביקש מהעובד לבצע חיפוש נוסף במחסן. כעבור מספר דקות העובד חזר עם שתי קופסאות, שלטענתם היו אחרונות.

"הודיתי לו מאוד והוצאתי שטר של 100 שקלים כדי לשלם לו אך הוא סירב לקבל את הכסף ואמר 'זוהי עזרתי הצנועה לחברך החולה'", מוסיף קפלן. "דמעות שטפו את עיניי ואמרתי לו שאני שמח לראות שיש אנשים טובים בפתח תקוה" .

אלמוג קלה סיפר כי קפלן הסתפק תחילה בקופסא אחת, אך הוא התעקש על שתיים. "מחלת הסרטן היא משהו שנוגע אליי באופן אישי, ומאוד קרוב לליבי. אם יגידו לי שאצטרך לתת את הרגל כדי שחולה יבריא, אעשה זאת. זה אני. ועזרתי בדבר הכי קטן שיכולתי".