הפגנה שנערכה מול ביתה של מעודה. צילום: אלכס קולומויסקי

לא מוותרים: הורי ילדי גן הזוועות בראש העין יפגינו הערב מול ביתה של הגננת המתעללת כרמל מעודה יחד עם אזרחים נוספים ברחוב סנהדרין בראש העין.

כזכור, לפני למעלה מחודש שוחררה מעודה החשודה בהתעללות בפעוטות במעון אותו ניהלה למעצר בית, כשעל הכתובת בה היא שוהה הוטל צו איסור פרסום. גם ההורים אינם יודעים היכן היא נמצאת. עוד קודם לכן נתקל מהלך שחרורה בקשיים, כשבמספר הזדמנויות חזרו בהם המפקחים שהיו אמורים לשמור עליה.

הדיון האחרון שנערך בנושא, ב-10 באוקטובר, התקיים בדלתיים סגורות  וההורים שהגיעו אליו לא הורשו להיכנס. מי שנכנסו היו אך ורק מפקחים וחלופות מעצר. בתום הדיון הפרקליטה יצאה למשפחות וציינה כי אין באפשרותה לשתף אותם בהחלטה או במידע כלשהו מהדיון.

הקריאה שהופצה להפגנה. צילום: באדיבות תושבים

רק לאחר שההורים עמדו על כך, חזרה הפרקליטה לאולם וביקשה את רשות השופט כדי למסור להם את ההחלטה. לבסוף יידעה אותם כי מעודה שוחררה, אך כל שאר הפרטים ביניהם על ידי מי ולאן נלקחה נותרו בגדר סימני שאלה.

כעת, כחודש לאחר שחרורה של מעודה, חוששים ההורים שהנושא יירד מסדר היום והערב בשעה 20:00 הם יגיעו לביתה של הגננת המתעללת ברחוב סנהדרין כדי להשמיע את כאבם, ולדרוש כי תקבל את העונש המירבי.

בנוסף, דורשים ההורים מהמערכת המשפטית לקדם את הטיפול בסייעת מהגן שחשודה בתקיפת קטין והפרת חובת דיווח.

לקראת ההפגנה מסר יוסי חברה, אב מהגן: "אנחנו נמשיך לבוא למתעללות, שלא יחשבו לרגע ששכחנו והן יוכלו להסתובב חופשיות ברחוב. אנחנו דורשים צדק ממערכת המשפט והפרקליטות ונוכיח לכולם שאנחנו חזקים ולא נרפה עד שהצדק ייעשה".