צילום: מתוך העלון שהפיצה עיריית פתח תקוה

חוברת במחלוקת: תושבים מפתח תקוה שקיבלו לאחרונה את חשבון הארנונה שלהם לתיבות הדואר, קיבלו יחד עמו גם חוברת מידע לתושב המפרסם את פעולות העירייה לצד פועלו של העומד בראשה, רמי גרינברג.

החוברת, שהינה דו-חודשי, נפתחת בדברי ראש העירייה על עשייתו הרבה ונמשך על פני כ-16 עמודים אודות פגישות שערך עם אישים בכירים ופעולות שביצעה העירייה. בחוברת מופיעות 9 תמונות שבהן מופיע גרינברג מתוך 16 תמונות שפורסמו בו. עלויותיה נאמדות בכ-30 אלף שקלים לגיליון.

"העלון המדובר הינו ברוח המפקד שהדומיננטיות וההופעות התקשורתיות חשובות לו מאוד", אומר גורם בעירייה.

"מדובר בתמונות יחצ"נות נטו של רמי ובבזבוז כספי ציבור לשמו", טוען אורי אהד. "יש ברשות העירייה מדיות נרחבות וטובות יותר ליידע את הציבור על פעולות שנעשות בעיר. אז מצד אחד מדברים על חסכון ומצד שני מגדילים תקציבים להאדרת שמו של גרינברג".

צילום: מתוך העלון שהפיצה העירייה

גורם עירוני נוסף הביע את הסתייגותו: "מוזר שראש העירייה הנוכחי, שעלה להתקפה בכל ישיבת מועצה על הגדלת סעיף הדוברות והניו מדיה של ברוורמן, מוציא כעת חוברות פרסום בעלות גבוהה".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "החוברת המופצת היא במסגרת השירות לתושב ומתן מידע שוטף ועדכני על הנעשה בעיר ועל השירותים המגיעים לתושב. הפרסומים במקומונים ובמדיה הדיגיטלית אינם מספיקים לצערנו, מכיוון שעלה כי תושבים רבים, בעיקר מבוגרים אינם צורכים מדיה דיגיטלית ואינם מקבלים את המקומונים. העירייה אכן מבצעת צעדי התייעלות ואף קיצצה בתקציב הפרסום, אך חוברת זו היא חלק מהשירות לתושב ואנו נמשיך ונספק לתושבים שירות אפקטיבי ואיכותי".