חבר מועצת העיר מטעם סיעת הליכוד, משה משה, שיגר השבוע מכתב לראש העירייה, רמי גרינברג, בו הוא תוקף בחריפות את כוונתו לקצץ בשעות הנוספות של העובדים עליה פרסמנו לאחרונה.

"אני פונה אליך בזאת להפסיק להתעלל בעובדים", כתב חבר המועצה משה לגרינברג.

חבר המועצה משה משה. צילום: ירון עומסי

ההחלטה על הקיצוץ בשעות הנוספות ובשעות הכוננות יצרה כזכור הדים במסדרונות העירייה וגרמה לתסכול רב בקרב עובדים רבים שמשכורתם תיפגע בשל כך.

במכתב מציין משה כי "עובדי עיריית פתח תקוה הם עובדים מסורים ונאמנים, הם חוד החנית של העשייה העירונית. במקום לטפח אותם ולהשקיע בהם כדי שתושבי העיר ייהנו מפעילותם, אתה בוחר להשתלח בהם פעם אחר פעם, להתעלל ולרמוס את הישגיהם שנרכשו בעמל רב במשך שנות עבודתם".

"מצד אחד אתה מדבר על 'שכרם המופרז' לדעתך ומצד שני אתה קולט עשרות עובדים חדשים למנגנון העירייה בעיקר ממקורביך שעולים לקופה הציבורית הרבה כסף. בנוסף, אתה משקיע בצורה מופרזת בהוצאת חוברות, שלטי חוצות ומודעות שאמורים לפאר אותך, לדוגמא כיכר טראמפ בהוצאה של אלפי שקלים מיותרים שחוץ מלפאר אותך לא נתנה שום דבר לתושבי העיר".

"לא יתכן שהעובדים תמיד על הכוונת שלך, אתה משתלח בהם ובכל פעם מנסה לפגוע בתנאי עבודתם ולקזז בשכרם".

גרינברג בלשכת ראש העיר

מלשכת ראש העירייה נמסר בתגובה: "עם כניסתו לתפקיד, ראש העירייה רמי גרינברג החל בתהליך רה-ארגון, שלא נעשה כמותו בארץ,  אשר מטרתו לייעל את המערכת העירונית ולאפשר השקעה רחבה יותר בתושבי העיר. מדובר בכסף ציבורי אשר מיועד לרווחת התושבים מתוך מטרה לצמצם את ההוצאות המיותרות ולאפשר את ההוזלה בתשלומי ארנונה – שנה אחר שנה ברציפות.

"תוצאות המהלך הורגשו כבר בשנת 2019 ויורגשו ביתר שאת גם בשנת התקציב הקרובה. כך, בשונה מרוב הארגונים והרשויות אשר מראים בדרך כלל על גידול בהוצאות השכר בכל שנה, עיריית פתח תקוה תראה על קיטון. נציין כי מעבר לחיסכון במשאבים, רה הארגון מחזק את המערכת העירונית בכך שעובדים טובים מתוגמלים בהתאם והשירות לתושב עולה בכל הפרמטרים.

"נדגיש כי בניגוד לנטען, מדובר במהלך חוצה ארגון ובוודאי שלא מדובר באיפה ואיפה כלפי עובד זה או אחר. בניגוד לנוהג שהיה קיים בעבר, שהחלוקה היתה על פי הקרבה "לצלחת", הסיווג בשעות הנוספות והכוננויות נעשה אך ורק על פי צרכי המערכת. יחד עם זאת, כפי שהיה עד כה, כל הליך ההתייעלות יעשה בתיאום ובשיתוף פעולה עד כמה שניתן. זאת מתוך מטרה כי פתח תקוה תהפוך להיות הסיירת של הרשויות המקומיות בכל הארץ ותושבי העיר יקבלו את המקסימום הניתן".