סופר (במרכז, בחולצה כחולה) עם חברי יש עתיד בעיר. צילום ארכיון: דוד חג'ג'

האם בקרוב יהיה חבר מועצה מפתח תקוה הנציג שלנו בסיעת הליכוד בכנסת? אביהו סופר, חבר מועצה שרץ עם סיעת יש עתיד בפתח תקוה, הכריז כי יתמודד בפריימריז של הליכוד במחוז דן.

"המטרה של כל נבחר ציבור היא להשפיע, לשנות ולהוביל תהליכים שחשובים לו", מסביר סופר את הנסיבות למהלך. "יש לי כרגע הזדמנות לשנות ברמה הארצית, ולשרת לדעתי את פתח תקוה אפילו בצורה משמעותית יותר. מבחינת תחבורה, תשתיות, תקציבים, חינוך וכן הלאה".

יצויין כי סופר היה בקדנציה הקודמת חברת סיעת "ביחד" יחד עם חנוך מילביצקי. לפני הבחירות האחרונות החליטו השניים להצטרף ל"יש עתיד" בראשות רון כץ. הסיעה זכתה בארבעה מנדטים וסופר נכנס למועצה.

איך עברת מייצוג סיעת "יש עתיד" במועצת העיר, להתמודדות בפריימריז של הליכוד?

"אני איש ליכוד ואיש ימין מגיל 10, אז פגשתי את מנחם בגין כשביקר בנתניה. העמדות האידיאולוגיות פחות רלבנטיות בשלטון המקומי. גם אני וגם חנוך מילביצקי אנשי ליכוד, ובבחירות הנוכחיות עשינו חיבור מקומי בלבד, יחד עם רון כץ ורצנו בסיעה משותפת של 'יש עתיד'. קיבלנו אישור בכתב מחיים ביבס, יו"ר הועדה המוניציפאלית של הליכוד, שאנחנו יכולים לרוץ בבחירות המקומיות בסיעה אחרת שהיא לא הליכוד. החיבור הוא מקומי לחלוטין. אנחנו לא הצטרפנו ל'יש עתיד' , לא קשורים ל'יש עתיד' ואנחנו גם לא מזדהים עם עמדותיהם".

אם כך, מדוע לא רצתם גם בבחירות המקומיות עם סיעת הליכוד?

"זה התאים לנו ברמה המקומית. סניף הליכוד בפתח תקוה הוא סניף מאוד מפוצל ומפולג, ולכן לא היה לנו טעם לרוץ איתם".

איך רמי גרינברג הגיב למהלך?

"קודם כל התייעצתי עם חנוך מילביצקי, חברי לסיעה ובהמשך עם ראש העיר. רמי גרינברג הוא איש ליכוד כמוני, הוא נתן את ברכתו למהלך ומסייע לי במסע הזה".    

במידה ואכן תיבחר, יש לך אג'נדה ספציפית שתרצה לקדם?

"כן, אבל זה מוקדם לצאת בהצהרות. זה לא רציני ולא אחראי בשלב זה. נתרכז קודם כל בפריימריז, לאחר מכן בבחירות הארציות, ואם אבחר, אדבר על אג'נדות".  

איך היית מעריך את הסיכויים שלך?

"אני אדם מאמין, ואני מאמין שיש אלוהים בשמיים. אם אעבוד מספיק טוב, ואם זה אכן הזמן הנכון, אז כנראה שאצליח להיבחר. ואם לא, אז אמשיך לשרת את העיר פתח תקוה בשמחה כבר מועצה וחבר בקואליציה".