קייטנה. צילום המחשה: shutterstock

לאחרונה התפרסם כי פתח תקוה היא בין הערים בהן תשלומי ההורים לקייטנות העירוניות הם מהגבוהים בארץ. יצאנו לבדוק כמה באמת יעלה למשפחה ממוצעת לרשום את ילדיה הפעוטים לאחת הקייטנות העירוניות ואלה המסקנות איתן חזרנו.

בקייטנה עירונית בגני הילדים בפתח תקוה, שתפעל בין התאריכים 1-31.7, ישלמו הוריו של ילד בגן 1,482 שקלים וזאת אך ורק במידה שהילד היה רשום לצהרון במהלך כל השנה שקדמה לכך, כלומר עשרה חודשים. עבור ילד שמעוניין להצטרף לקייטנה, למרות שלא היה רשום לצהרון במהלך השנה, התשלום מאמיר לסך של 1,750 שקלים. המחיר הינו עבור 23 ימי פעילות מלאים, בימים א'-ה' ובין השעות 8:00 ועד 16:30, כולל ארוחת בוקר וצהריים.

אם חשקה נפשכם בקייטנה הממשיכה גם לחודש אוגוסט, דעו שמדובר בשישה ימי פעילות בלבד, החל מה-1.8 ועד ה-8.8 אז יעמוד המחיר על 600 שקלים, כאשר ארוחת הבוקר אינה כלולה בו והמיקומים מוגבלים.

בקייטנה ממשלתית ציבורית, שתפעל על פי צו הקייטנות בין התאריכים 1-19.7, ישלמו הוריו של ילד בגן 1,415 שקלים. זאת בעבור 15 ימי פעילות מלאים בימים א'-ה' ובין השעות 8:00 ועד 16:00. קייטנות אלה תתקיימנה בשבעה מוקדים ובמתנ"סים עירוניים, היא כוללת שלוש פעילויות בשבוע, ארוחת בוקר של כריך וירק וכן ארוחת צהריים. יש לציין כי קייטנות אלה תהיינה אזוריות, רב גילאיות ומיקומן ייקבע רק לאחר הרישום ובתנאי שירשמו אליהן לפחות 28 נרשמים.

"ילד בן ארבע או חמש לא יכול להישאר לבד בבית בזמן שהוריו עובדים", טוענת תושבת העיר ואם לילדים בגילאי גן. "אנחנו במלכוד, מצד אחד אנחנו חייבים לצאת לעבודה ומצד שני מחירי המסגרות מאוד גבוהים, כך שבפועל יוצא שמשפחה בעלת מספר ילדים תוציא את רוב המשכורת על מסגרות הקיץ, שגם הן מהוות פתרון חלקי בלבד".

הורה נוסף אמר: "בעירייה 'חנקו' אותנו עם המחירים של קייטנות הקיץ. שידאגו שהמחירים יירדו, יש לי שלושה ילדים ואני הולך לשלם אלפי שקלים על הקייטנות האלה בקיץ".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "מחיר הקייטנות לא השתנה משנה שעברה למרות שמספר ימי הקייטנה עלה. המחיר ליום עבור הקייטנה הוא הנמוך ביותר מכל הערים באזור".