צילום: גיל לרנר

בדרך לקיצוצים? ראש עיריית פתח תקוה הנבחר, רמי גרינברג, בוחן בימים אלה תכנית להתייעלות בעיריית פתח תקוה שעשויה לכלול קיצוץ שעות נוספות, שעות כוננות מיותרות ותשלומים נוספים לחלק מהעובדים. עם זאת, בסביבתו מרגיעים ואומרים כי חלק מהצעדים ייעשו בתיאום עם ועד עובדי העירייה. "אני מבקש לא להתרגש משמועות שרצות במסדרונות העירייה", אמר גרינברג.

מאז נבחר גרינברג לתפקידו הוא בוחן היכן ניתן לבצע קיצוץ במטרה להפחית את הבזבוזים בעירייה ולהגדיל את התקציב שיאפשר השקעה במשאבים השונים.

מתברר כי גרינברג ביקש לבחון את השכר וההוצאות על עובדים במטרה לבצע הליך של התייעלות בזמן הקרוב. על הכוונת נמצאים בשלב זה קיצוצים על הוצאות רכבי ליסינג של העובדים, שעות כוננות, ביטול משרות מיותרות, צמצום תקנים ותשלומים נוספים.

בעקבות הצעדים שבהם מתכוון לנקוט גרינברג, קיים חשש בקרב העובדים בעירייה ואף נפוצו שמועות על פיטורים צפויים.

בסביבתו של גרינברג מסרו כי המהלכים יבוצעו בהתאם לחוק וחלקם בתיאום עם ועד העובדים במטרה משותפת לתת שירות לתושבים.

לפני מספר ימים גרינברג ביקש להזים שמועות שפושטות במסדרונות העירייה מאז נבחר לתפקיד: "אני מבקש לא להתרגש משמועות שרצות במסדרונות העירייה, אין לי עניינים אישיים עם אף אחד מכם. יש לכם את הנייד שלי, אני מבקש שתבדקו ישירות מולי כל שמועה שצצה. מי שיעבוד קשה, יתוגמל בהתאם. אין מקורבים, אין משוייכים פוליטית, הכל יהיה ענייני, לא אישי. כל אחת ואחד מכם ייבחן אך ורק בתפוקת עבודתו ועבודת הצוות שכפוף לו. הכסף יופנה החוצה ולא פנימה וכל שאני מבקש הוא שתתנו את הלב ואת והנשמה לתושבי העיר, תהיו זמינים, שתהיה שירותיות, כי זו תמצית המערכת העירונית – לשרת את הציבור".

"אנחנו נפעל לקדם אמנת שירות וזמני תקן, נשמור על טוהר מידות במערכת העירונית. אני בא לעשות מהפכה -  יש לנו ייעוד, תפקיד ומטרה".