חדר לידה בבילינסון. צילום ארכיון: דוברות בילינסון

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר (ראשון) על תביעה של יולדת בת 29 בעקבות טרגדיה שחוותה בבית החולים בילינסון. את הסיפור פרסם הכתב יורם ירקוני.

תחילת הפרשה לפני כארבע שנים, כאשר האישה ובעלה ששניהם אזרחים אריתראים הגיעו לבית החולים בילינסון.

התביעה הוגשה בסיוע חברת "השקעות משפטיות", שמימנה את חוות הדעת הרפואית שצורפה אליה. בתביעה נטען שהאישה, שהיתה בשבוע ה-35 להריונה, הגיעה למיון יולדות עם צירי לידה כשהיא סובלת מכאבים.

בעלה ביקש מספר פעמים מהצוות הרפואי לבדוק את אשתו – ובתביעה נטען כי רק 42 דקות לאחר שהגיעה חוברה היולדת למוניטור. "המוניטור הראה שקצב הלב של העובר לא תקין ושהוא נתון במצוקה".

בעקבות כך הובהלה האישה לחדר ניתוח, שם יילדו את התינוקת בניתוח קיסרי. כשיצאה לאוויר העולם התברר שהיא מתה.

בתביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד ענת גוטמן ממשרד גוטמן אמיר, ותידון בבית משפט השלום בתל אביב, נטען כי "על הצוות היה לחבר את האישה דקות ספורות לפני הגעתה".

חוות דעת רפואית של רופא בכיר שצורפה לכתב התביעה קובעת כי הטיפול לווה ברשלנות: "העובר נפטר בשל העיכוב הניכר בטיפול, וזמן המתנה ארוך. אין ספק שאם היולדת היתה נבדקת כנדרש, בסמוך להגעתה, ניתן היה לאבחן בשלב מוקדם את סימני המצוקה המתפתחים אצל העובר – ולהציל את חיי התינוקת".

עו"ד גוטמן מציינת בתביעה כי שיש ימים קודם להגעת היולדת למיון יולדות היא אושפזה בבילינסון ליומיים בשל דימום ושוחררה למנוחה תחת מעקב".

מדוברות בילינסון נמסר בתגובה ל"ידיעות אחרונות": "אנו משתתפים בצערה של האישה. היולדת הגיעה למיון יולדות עם תלונות על צירי לידה. למרות הנטען, מיילדת ראתה אותה 15 דקות לאחר הגעתה. לצערנו, למרות מאמצי הצוות הרפואי התינוקת לא שרדה".