שוק פתח תקוה. צילום ארכיון: ירון ברנר

פתח תקוה הופכת לעיר תיירותית: במסגרת מיזם משותף למשרד התחבורה ולעירייה יוקמו מסלולים למבקרים שירצו להכיר את תולדות העיר בדגש על נשים פורצות דרך, שירים ואוכל.

האטרקציות המרכזיות של פתח תקוה יהיו השוק העירוני וסביבתו, בדגש על הריחות והטעמים של הירקות והפירות הטריים. מסלול זה ייקרא "דרך האוכל", ובפתח תקוה פועל כידוע שוק כבר למעלה מ-130 שנה.

עוד אטרקציות: "המצבה" של רוטשילד, רחוב חיים עוזר הססגוני וגם אזור התעשייה רמת סיב על חברות ההיי טק שבו. כמו כן יהיה מסלול תיירותי שיעסוק בנשים פורצות דרך בעיר.

המיזם יוקם יחד עם חממה של נשים עצמאיות בשם meeup, שכולן תושבות העיר. מה שמייחד אותן זו היכולת למובילות עסקית לצד מובילות חברתית. הנשים שייבחרו הן נשים בעלות אג'נדה חברתית, חוש עסקי ויזמי – שיודעות לקחת ולמנף פרויקטים.

ראש העירייה, רמי גרינברג: "אני מאמין בכוח נשי ובעשייה נשית, במיוחד שהיא למען הקהילה ולטובתה. מיזם ה- meetup אשר יקדם את נושא התיירות בעיר, מהווה פריצת דרך בתחום חשוב לעיר, ויחשוף את פתח תקוה באופן שרבים אינם מכירים".

את המיזם מקדמות חברת הנהלת העיר אורנה דוידאי ורחל אלון יועצת רה"ע לשוויון מגדרי, פיתוח וחדשנות, ומנחה טלי ברסקי לוי, יועצת עסקית וארגונית מנוסה.

לפרטים והגשת מועמדות להצטרף tali@ootbl.co.il.