ציפורים מעל מאפים בתוך המטבח ב"האופה מבגדד". צילום: דוברות עיריית פתח תקוה

שימו לב: השירות הווטרינרי העירוני קיים בחודשים האחרונים בדיקות בעסקים לממכר מזון "שוויצריה הקטנה" ו"האופה מבגדד" בפתח תקוה וגילה ממצאים המעידים, לטענת העירייה, על סכנה לבריאות הציבור.

להלן הודעת דוברות העירייה בעניין חנות "האופה מבגדד" בפתח תקוה:

"השבוע ערך השירות הווטרינרי ביקורת ב"אופה מבגדד", ברחוב משה שוולב 7.

במהלך שלוש השנים האחרונות התבצעו במקום שש ביקורת, בכולן העסק, הפועל ללא רישיון יצרן, קיבל ציון גרוע או טעון שיפור, ללא שום מגמת שיפור או ניסיון לתיקון הליקויים, החוזרים באופן קבוע ומגמתי.

המצב התברואתי בעסק הינו גרוע, בכל שטח הכנת המזון במפעל מתעופפות ציפורים ונמצאה צואת ציפורים על עגלות המזון.  הרצפות שבורות ומלאות לכלוך וזוהמה.

המקררים מלוכלכים, מתקני הקירור חלודים ועם עובש, אשר נופלים על המזון המוכן או הגולמי. בדלתות הצטברות לכלוך רב.

מקרר ירקות "האופה מבגדד". צילום: דוברות עיריית פתח תקוה

במקום מתקבלים עוגות ועוגיות מהמפעל באזור ללא סימון תאריכים. הכריכים המתקבלים מהמפעל גם הם ללא תאריך תוקף או ייצור. כריכים אלו נשמרים ללא קירור ומאוחסנים על הדלפק העליון.

העובדים בעסק אינם לבושים בהתאם לדרישות.

דג סלמון מעושן קפוא נמצא מופשר ופג תוקף. הדג משמש להכנת הכריכים במקום.

השירות הוטרינרי ממליץ על סגירה מיידית של העסק, המצב התברואתי מהווה סכנה ברורה וישירה לבריאות הציבור".

האופה מבגדד. צילום: דוברות עיריית פתח תקוה

להלן הודעת דוברות העירייה בעניין חנות "שוויצריה הקטנה" בפתח תקוה:

"בתאריך 16.12.18 נערכה ביקורת בעסק "שוויצריה הקטנה", ברחוב אורלוב 92 .

בביקורת נכחו ד"ר אולג זולוטושקו, ולדימיר (מנהל החנות) וד"ר עמית בן שמחון רופא וטרינר עירוני.

בביקורות זו התגלו ממצאים המעידים על סכנה ישירה לבריאות הציבור.

שוויצריה הקטנה. צילום: דוברות עיריית פתח תקוה

במהלך הביקורת הושמדו מוצרים קפואים פגי תוקף (ממקפאי האמבטיות הממוקמים באולם שירות הלקוחות המרכזי), נקניקים פגי תוקף (ממקררי הגיבוי ומהמעדנייה) ומוצרים קפואים שנמצאו מופשרים (סה"כ הושמדו מעל 100 ק"ג).

בנוסף נמצא שקיימת פעולה יצרנית של אריזת מוצרים מן החי (יש לזכור שלמקום אין כלל רישיון עסק ו/או יצרן).

שוויצריה הקטנה. צילום: דוברות עיריית פתח תקוה

בבדיקות נוספות בעסק נמצאו מוצרים פגי תוקף גם בויטרינת הקפואים, גם במעדניה וגם במקפיא במחסן. באטליז נמצאו תחנות עבודה מלוכלכות ונמצאה חלודה במתלה הווים המחזיק בשר טרי, ונמצאו ליקויים נוספים. מהשירות הווטרינרי נמסר כי יתכן שנעשה ניסיון לשינוי בעסק אבל השינוי אינו מספיק ועדיין נמצאים מוצרים שפג תוקפם ומהווים סכנה לבריאות הציבור.

יש לציין שהציון שקיבל העסק בשלוש הביקורות האחרונות היה גרוע".

שוויצריה הקטנה. צילום: דוברות עיריית פתח תקוה
תגובות 

תגובה מעודכנת של "האופה מבגדד":

"קיבלנו את דו"ח הביקורת לפני שעות ספורות בלבד, לאחר שהתפרסם לצערנו תיאור לא מדויק ומוסבר בכלי התקשורת.

עם זאת, ולאור העובדה כי אנו מייחסים את מלא הרצינות לכל הערה קלה כחמורה, בין אם מהרשויות ובין אם מלקוחות או מבקרים, להלן התייחסותנו הראשונית:

אין יותר ממכר של סלמון בסניף. המקרה המדובר היה חד פעמי, הטעות שחלה נעשתה בתום לב, והסחורה הייתה אמורה לחזור לספק.

הכריכים הנמכרים ברשת הינם כריכים טריים בלבד המוכנים במקום, אין שמירה של כריכים שלא נמכרים, ומסיבה זו לא צוין עליהם תוקף. נושא זה תוקן ותאריך ושעת ייצור הכריך יצוינו מעתה. תאריכי הייצור יסומנו גם על כל סוגי המאפים, שעל אף שנמכרים טריים במקום, נוודא להבהיר זאת ללקוחותינו.

אין יונים ו/או ציפורים באיזור הכנת המזון או בתוך הסניף ולקוחותינו יכולים להעיד על כך! אנו עושים מאמצים אדירים ומשקיעים עשרות אלפי שקלים בשנה בהרחקת יונים ומזיקים מסביבת סניף פתח תקווה באופן רציף ושוטף. לעולם אין מגע ישיר בין העגלות למאפים (המונחים על מגש עם נייר אפיה חדש בכל אפיה) והשימוש הוא בעגלות נקיות למשעי בלבד.   

אנו מעדיפים להישפט במעשים ולא בדיבורים ומזמינים את כל קהל לקוחותינו לבקר ולהיווכח בעיניהם בכל הנאמר והנכתב כאן. נבטיח תמיד תוצרת טרייה ונקייה כפי שאנו נוהגים כל השנים.

אנו מתנצלים על עגמת הנפש שנגרמה אם נגרמה למישהו ומבטיחים להמשיך ולשרת אתכם במלא תשומת הלב והנאמנות!"

תגובת "שוויצריה הקטנה": 

"הליקויים אשר התקבלו לידינו טופלו במיידי. יש להדגיש, כי המוצגים הנ"ל שהוצגו כמוצרים פגי תוקף ונמצאו במחסן החנות שממוקם באולם מטה ולא בשטח המרכול ובגיבוי של המעדנייה והמתינו להחזרתם לספק. כל הליקויים שהוצגו אינן מסכנים את בריאות הציבור וזה על סמך חוות דעת מקצועיות שהבאנו משני וטרינרים בעלי שם ארצי, ברור לחלוטין שיש פה אינטרס אישי של גורמים שונים בעיר.

"אנחנו כמובן תמיד דואגים להגיש ללקוחותינו את המוצרים בטיב הגבוה ביותר תוך שמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בליווי אנשי מקצוע מהטובים בתחום".