דימיטרי קוטוביץ. צילום: דובר צה"ל

לאחרונה נערך טקס סיום קציני רפואה לבוגרי צמרת, שמהווה קורס השלמה חילית לאחריו הרופאים משובצים בתפקידים השונים בדגש על תפקידי שטח בגדודים. מבין המסיימים, נמצא סגן דימיטרי קוטוביץ, תושב פתח תקוה, ששובץ כקצין רפואה גדודי בגדוד 432.

במסגרת הטקס, חולקה לראשונה ערכת "המענה השלם לקצין הרפואה הגדודי", אשר לראשונה מאפשרת לקציני הרפואה הגדודיים ערכה אשר מכילה את כל הציוד המקצועי לו הם זקוקים. מדובר בהמשך לפרויקט המוכר "המענה השלם ללוחם", שנותן ללוחם לאחר הכשרה ציוד שמלווה אותו מתום ההכשרה ולאורך כל שירותו, מתוך הבנה שלרופא מבצעי יש את הצרכים שלו ואת הציוד ללחימה שלו ושהוא גם זקוק למענה זה.

דימיטרי הוא בן 27 שנולד באוקראינה, דובר רוסית שוטף ועלה לארץ בגיל שנה עם משפחתו, והגיע לפתח תקוה שבה הוא גר עד היום. בזמן לימודיו האקדמיים, הוא השתתף בנבחרת הכדורעף של האוניברסיטה העברית בתחילת הקמתה, ושיחק שם במשך שנתיים.

הוא שמע על מסלול צמרת דרך קרוב משפחה רחוק וזה משך אותו לעשות בצה"ל תפקיד משמעותי - ולהיות רופא. "בתפקיד הזה אפשר ממש להרגיש שאתה תורם למדינה ושכמות האנשים שתגיע אליהם במהלך השירות הצבאי שלך- היא מטורפת", הוא אומר.

כמו כן, הוא שובץ בגדוד 432 של חטיבת גבעתי שם יפקד על המענה הרפואי שניתן לגדוד. הוא יכנס לתפקיד קרפ"ג, קצין רפואה גדודי, ויקבל צוות חדש לחלוטין.

"כולם חדשים ויש אתגר מאוד גדול בכך, אבל אני מתרגש מאוד לבנות את המקום הזה מחדש" הוא מציין.