צילום הדמייה: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים

פעוטה בת שנה ועשרה חודשים ממרכז הארץ הובהלה בשבוע שעבר למחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח תקוה, לאחר שנפלה מגובה שתי קומות בעת שירדה עם אמה בגרם מדרגות ללא מעקה בביתה. הילדה הגיעה לבית החולים בהכרה מלאה ויציבה המודינמית.

עקב מנגנון הטראומה הקשה הוחלט על ביצוע בדיקת CT דחופה. הבדיקה פוענחה על ידי ד"ר אסנת קונן, מנהלת מחלקת ההדמיה במרכז שניידר, אשר הופתעה לגלות גופים זרים במעי הילדה. הגופים הזרים הדאיגו מאוד את הרופאים וההורים.

בבירור שנערך עם אמה של הפעוטה, היא ציינה כי אינה יודעת על מקרה של בליעת חפצים או מאכלים שהיו יכולים להיתקע במעי ומכיוון שחלק מהגופים הזרים נמצאו במעי הגס, הוחלט להשאיר את הפעוטה להשגחה ולהמתין שיצאו באופן טבעי מגופה. לאחר מספר שעות ה"גופים הזרים" התגלו כחרצני זיתים.

צילום הדמייה: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים

לדברי ד"ר אסנת קונן, מנהלת מחלקת ההדמיה במרכז שניידר לרפואת ילדים: "לשמחתנו הרבה, המקרה הסתיים בצורה הטובה ביותר, אך חשוב לחזור ולהדגיש בפני ההורים כי עליהם לגלות ערנות בכל הנוגע למה שילדיהם מכניסים לפה.

"יש להרחיק מהישג ידם של תינוקות וילדים, מאכלים שאינם מתאימים לגילם מבחינת מרקם וגודל (דוגמת פיצוחים ומאכלים עם חרצנים) ולהקפיד לחתוך פירות קטנים ועגולים על מנת למנוע שאיפתם או בליעתם בשלמותם דבר העלול לגרום לחנק או לפגיעה במעי".