הקרע בין ראש עיריית פתח תקוה רמי גרינברג, לסגניתו ענת זנזורי - הולך וגדל: היום פירסמה זנזורי פוסט ברשת החברתית בו היא תוקפת את גרינברג וטענת כי בניגוד להצהרותיו, כלל לא נרכשה תחנת ניטור.

רק לפני מספר ימים הגיע המשבר ביחסים בין השתיים לשיאו כשזנזורי הודיעה על התפטרותה כמחזיקת תיק איכות הסביבה לאחר שלדבריה מודרה ממידעאקוטי ומפגישות מכריעות בנושא זיהום האוויר. גרינברג מצידו טען - "הבנתי כי ענת לא מטפלת כנדרש ולא מקדמת את הנושאים עליהם היא אחראית".

צילומים: ריאן, באדיבות זנזורי

היום כאמור, טענה זנזורי כי נחשפה למציאות שונה לחלוטין מהצהרותיו של ראש העירייה לפיהן הוקצה לפני חצי שנה תקציב של חצי מיליון שקלים לטובת רכישת תחנת ניטור והנושא מקודם. 

"תחנת הניטור שמועלם לא הוזמנה....", פתחה סגנית ראש העירייה את דבריה. "כולנו כבר שבעי הבטחות... מבטיחים שמטפלים, מבטיחים שהופכים כל אבן, רוכשים את תחנה הכי משוכללת בעולם ואפילו ראש העיר יוצא בהצהרות לכל עבר, שהנושא כבר מקודם מלפני חצי שנה והתחנה לדבריו 'תוצב בהקדם האפשרי'".

"אך כמי שתמיד נשארה שם עבורכם עם עין אחת פקוחה.. בקשתי להבין מעט יותר על אותה רכישה ודאגתי לקבל לידי את מפרט התחנה ואת הצעת המחיר. ישבתי עם גורמים מקצועיים פרטיים שנתנו לי להבין עד כמה התחנה אינה מתאימה ואינה עונה על הצרכים שלנו כתושבים... ואף הגדלתי ופרטתי במייל אישי ישירות לראש העיר על הנסיבות בגינן אבקש לא להזמין את התחנה ולאפשר לנו להשאיר את התחנה הקיימת לטווח ארוך".

הפוסט של זנזורי ותגובה של גרינברג ברשתות החברתיות | צילום מסך

"במקביל, הודעתי למנהל האגף לעצור את ההזמנה ואף יצרתי קשר עם האגף המזמין - אלא שאז התברר לי להפתעתי, שמעולם לא התבצעה רכישה של תחנת ניטור !! לא הופתעתי... בפעם הבאה שאתם שואלים אותי מדוע התפטרתי, נסו לקרוא את הפוסט הזה מההתחלה. בכל מקרה אין מנוס מלהשאיר את התחנה הקיימת כיום בסגולה לטווח ארוך עם אפליקציה פתוחה לתושבים  ON LINE שום אופציה אחרת לא תתקבל. מה שלא הצלחתי לעשות מפנים, נעשה יחד מבחוץ - האחדות של כולנו זה הכוח שיוביל אותנו לנשום ולחיות בריא יותר".

מלשכת ראש העיר נמסר בתגובה: "בניגוד לטענות הגברת זנזורי, בוצע הליך רכישה של תחנת ניטור אשר במסגרתו נבחרה החלופה הטובה ביותר מתוך סך החלופות שהוצגו בפני ראש העיר. עם קבלת ההחלטה, הועבר תקציב מתאים לחברה העירונית, חל"ד, אשר חתמה על חוזה מול החברה שנבחרה.

"לאחרונה נראה כי ענת זנזורי בוחרת באופן שיטתי לזרוע חול בעיני הציבור ולעשות ככל יכולתה להכפיש את שמו של ראש העיר ופועלו למען הציבור. נציין כי אותה גברת, אשר מבקשת כביכול להציג את האמת בפני הציבור - מסתירה את העובדה כי כסגנית ראש העירייה, האמונה על איכות הסביבה, עיקר עיסוקה היה בקידום תנאי השכר שלה מול ראש העירייה, סמנכ"לית משאבי אנוש בעירייה ומשרד הפנים. זאת לצד הצבת דרישות בלתי סבירות למשרד הפנים - כמו קבלת שכר באופן רטרואקטיבי שלא מגיע לה ושאסור לתת. יש להניח כי זו הסיבה שהביא אותה להכפיש ולא הדאגה לזיהום האוויר.

"הרי עובדתית בכל פוסט והודעת וואצפ עד היום טענה ענת זנזורי כי יש לה שיתוף פועלה מלא עם ראש העיר בנושא הטיפול בזיהום האוויר. לפיכך - לאיזו זנזורי להאמין?! מה שבטוח אחת מהם אינה דוברת אמת.

"למרות ההכפשות המופנות כלפיו, ראש העיר רמי גרינברג, ימשיך לפעול למניעת הריחות הרעים וזיהום האוויר המגיעים מהמפעלים בסגולה כאשר רק טובת הציבור לנגד עיניו ולא שום שיקול אחר. נציין כי אין פעולה או כל דבר אחר שניתן לעשות בתחום זה שהעירייה לא מבצעת כדי שהזיהום יפסק."