בעקבות תלונות של תושבים בשכונת אם המושבות, לפיהן חלק מהתושבים אינם אוספים את צרכי כלביהם כחוק, הגיעו השבוע פקחים מעיריית פתח תקוה למבצע אכיפה בשכונה.

אוספים באם המושבות. צילום: דוברות עיריית פ"ת

המבצע שנוהל ע"י יוסי יואלמן, מנהל אגף פיקוח רב תכליתי, נערך על ידי 8 צוותים של האגף אשר תוגברו בפקחים מאגפי הווטרינריה ורישוי עסקים. הצוותים יחד עם מנהלי האגף שגם נכחו במבצע - התפרסו במקומות ובגינות "המועדות לפורענות". 

התושבים באזור טענו בין היתר כי לרוב הגללים שלא נאספים הם על ידי ילדים שפעולת האיסוף מרתיעה אותם. במסגרת המבצע עקבו הפקחים אחרי עשרות תושבים, שרובם הגדול הקפיד לאסוף את גללי הכלבים ולשים בפחים.

כחלק מהמבצע אותר כלב משוטט ותוקפני שתושבים התלוננו עליו במוקד העירוני. פקחי הווטרינריה שהיו חלק מהצוות, לכדו את הכלב והעבירו אותו לכלביה העירונית.

עם סיום המבצע המוצלח בשכונת אם המושבות, נרשמו בסה"כ 12 דו"חות: 4 דו"חות על אי איסוף גללים, 7 על כלבים משוחררים ודו"ח על ביצוע לכידה. המבצע באם המושבות הינו במסגרת מבצע כולל אשר יתרחב בהמשך לשכונות נוספות בעיר.

אוספים באם המושבות. צילום: דוברות עיריית פ"ת

ראש העיר, רמי גרינברג, בירך את הצוותים ואמר כי "נגמרה התקופה בה העירייה הייתה אדישה לתלונות התושבים בנושא ניקיון. יש לציין כי גללי הכלבים אשר אינם נאספים על ידי בעליהם, הוא מטרד סביבתי ותברואתי להולכי הרגל במדרכות ולמבקרים בגנים הציבוריים.

"נושא זה משליך באופן ישיר על הנראות של העיר, התדמית שלה ובעיקר על בריאות התושבים שחיים בה. ניקיון העיר נמצא בראש סדר היום העירוני ואנחנו נעשה את כל מה שידרש על מנת שהנושא יחלחל גם לציבור".

צדוק בן משה, ראש מנהל שפ"ע וסגן ראש העיר, מסר: "המבצע שנערך היום הינו נדבך אחד מתוך כלל הפעילות שאנחנו עושים בנושא האכיפה והניקיון. מבצע זה, כמו גם שלל הפעילויות הנוספות שאנחנו מבצעים יבואו לידי ביטוי בתכנית ניקיון מקיפה עליה אנחנו עמלים בימים אלו כמו גם נושא האכיפה. כולי תקווה כי התושבים יבינו את המוטל עליהם ויסייעו לנו לשמור על פתח תקוה נקייה ובריאה".