צילום: מתן דויטש

תושבי בניין משותף ברחוב יונה גרין 22 בפתח תקוה, נדהמו לגלות בשבוע שעבר מכתב איום בקנס מטעם אגף הפיקוח הרב תכליתי, לפיו יגבו מכל דייר לא פחות מ-730 שקלים במידה ולא תיגזם הצמחייה בחצר ביתם הפולשת לשטח המדרכה. זאת במקביל לעובדה שהעירייה עצמה הפסיקה את עבודות הגינון במספר מוקדים ברחבי העיר, מה שגרם לעשביה רבה להיערם באיי תנועה וברחובות.

"אני לא מבין למה העירייה מתערבת במה שקורה בחצר בניין", כועס אחד הדיירים. "למה הקנס כל כך גבוה? ועוד לכל דייר?! אני בא מעיר אחרת ובחיים לא שמעתי על דבר כזה. גם ככה העירייה הזו קשה, אבל זה כבר הזוי. הם מדברים על עשביה שגולשת למדרכה אבל מדובר בכמה עלים שלא מפריעים לאף אחד לעבור. יש כמה שכנים שלא היו יודעים מכך בכלל אם לא הייתי אומר להם כי כל אחד עסוק בדאגות שלו. במקום שהעירייה תתעסק בדברים חשובים, הם מתעסקים בשטויות".

מכתב ההתראה. צילום: באדיבות תושבים

ניסיתם לפנות לעירייה?

"ניסיתי להתקשר לפיקוח הרב תכליתי אבל באופן לא מפתיע אין מענה שם. יש טלפון של הפקח על המודעה אבל מה יעזור לי לדבר איתו?"

איך תפתרו את העניין?

"אנחנו מזמינים גנן, לא ניקח סיכונים עם קנסות כאלו, אבל מה אכפת לעירייה? הם עושים מה שבא להם והולכים. לך תשבור את הראש אחר כך".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: " לאחר שנים של הזנחה, הנהלת העיר הנוכחית פועלת ללא פשרות ומשקיעה סכומי כסף גדולים בניקיון העיר ובחזותה. העירייה מגבירה את האכיפה גם במפגעים שנוצרים בחצרות הבתים. ברחוב יונה גרין 22 א' נרשמה התראה על עשבייה שפולשת למדרכה ועל ניקוי החצר. שיתופי פעולה בין העירייה לתושבים הוא המפתח לשמירה על המרחב הציבורי והן על איכות החיים בסביבת המגורים ואין לנו ספק שתושבי העיר רואים זאת עין בעין" .