צילום: פרטי

היוזמה מבורכת, הביצוע פחות: בימים אלו נסלל לו נתיב חדש בסוף דרך מנחם בגין בפתח תקוה סמוך ליציאה לכביש 471. אלא שלאורך הנתיב ישנו מקטע ללא מדרכה, ובהמשכו מקטע הכולל מדרכה, מה שעשוי לסכן הולכי רגל שעלולים לרדת לכביש. הסיבה ככל הנראה: הליך משפטי שטרם הסתיים מול בעלי הנכסים הסמוכים.

לפני מספר שנים, ניהלה העירייה מאבק משפטי כנגד בעלי הקרקע הסמוכים לנתיב הנסלל בימים אלו בטענה כי אלו השתלטו על השטח ללא אישורים מתאימים. בשנת 2013 הגיעו הצדדים להסכם באישור בית המשפט לעניינים מקומיים בפתח תקוה כי יינתן צו הריסה כנגד המבנים וללא הרשעה.

צווי ההריסה ניתנו למבנים שהיו בשטחים שנועדו לפיתוח בהתאם לתכניות העירייה, כאשר המבנים שהיו אמורים להישאר, גם הם היו אמורים להתפנות מהשטח שמיועד לצרכי דרך, על פי תכניות המתאר. אלא שחלפו השנים ומסיבות שאינן ידועות בשלב זה, נותרו המבנים במקום, כשמיקומם מונע הקמת מדרכה בסמוך לנתיב שנסלל.

צילום: פרטי

"יש כאן משום סיכון ממשי לחיי אדם וחיי ילדים", טוען תושב השכונה. "לפי איך שזה נראה כרגע אין מדרכה בכלל במרכז הסלילה של הכביש. וגם אם יהיה משהו זה בטח לא יהיה תיקני וראוי לשימוש.

"חישבו על זה שקבוצת ילדים רצה במדרכה, ופתאום המדרכה מסתיימת, אז הם יורדים לכביש ועוקפים את בתי הפולשים למדרכה שבעבר השני. זה כביש עירוני גדול וזו סכנת חיים מוחלטת לילדים שם. שלא לדבר על אימהות עם עגלות ונכים. פשוט יריקה בפרצופו של בית המשפט ובפרצופם של הציבור בהדר גנים שחיכה לכביש הזה הרבה שנים" .

מלשכת דובר העירייה נמסר בתגובה: "מדובר בתכנון שהיה תקוע מסיבות שונות ועם כניסתו של ראש העירייה רמי גרינברג לתפקיד, הופנו המשאבים המתאמים והפיתוח המתוכנן יוצא לדרך בימים אלה. במסגרת הפיתוח, יוקם נתיב במהירות המרבית עוד לפני תקופת הגשמים ויאפשר זרימה נוחה, מהירה ובטוחה לבאים וליוצאים מן העיר. בעתיד אחרי שיסתיימו ההליכים המשפטיים שנמצאים כעת בעיצומם, יהיה ניתן להרחיב ולהקים מדרכה".