צילום המחשה: shutterstock

ראש העירייה, רמי גרינברג וראש מנהל החינוך רון כץ, סיכמו על מתווה חדש עם מפעילי הצהרונים בנוגע לקיום צהרוני הגנים בחול המועד סוכות. על פי המתווה יפעלו הצהרונים בתאריכים 15-16.10. זאת לאחר שנשמעו טענות רבות בנושא מצד הורים.

כזכור, לוח הצהרונים בחופשות של הרשות מוצמד ללוח משרד החינוך אשר קבע כי בשנת הלימודים תש"פ לא יינתן תקצוב עבור התכנית ניצנים בחגים. מה שמנע את הפעלת הצהרונים בחול המועד סוכות.

על פי המתווה החדש יפעלו הצהרונים במתכונת תכנית ניצנים בין השעות 8:00 ל-16:00, בעלות של 180 ש"ח לשני הימים עבור תלמיד. הקייטנה תתקיים במתחם אחד או שניים על פי החלטת הזכיין והילדים יחולקו לקבוצות גיל.

הרישום לקייטנה יערך בתאריכים 22-26.9 ויפורסם ע"י הזכיינים. לאחר גמר הרישום יואחדו הגנים, יבנו הקבוצות וישובצו אנשי צוות בהתאם.

ראש העיר, רמי גרינברג: "במסגרת האפשרויות שנותרו לנו לאחר שמשרד החינוך ביטל את תכנית ניצנים בגנים, הצלחנו להגיע למתווה הטוב ביותר במצב שנוצר. נעשו מאמצים רבים כדי להגיע למתווה אשר נעשה מתוך מחשבה על ההורים. אני מודה לאנשי מינהל החינוך בעירייה  על הפשרה אליה הגיעו מול מפעילי הצהרונים. טובת התושב היא שמנחה אותנו בכל הפעילות העירונית וכך גם ימשיך להיות".

ראש מינהל החינוך, רון כץ: "לא נשארנו אדישים אל מול מצוקת ההורים אשר נאלצים לעבוד בחול המועד, ופעלנו כדי להוציא את המיטב בסיטואציה שנוצרה. אני מודה לראש העיר ולכל אנשי המקצוע המסורים במנהל החינוך אשר סייעו ועמלו רבות כדי שנשיג את המתווה שהוסכם. מדובר בסיכום ייחודי שרק פ"ת הצליחה להשיג".