המחשה: shutterstock    

הסתדרות המורים הכריזה היום (ד') על סכסוך עבודה בעיריית פתח תקוה, לדברי ראשי הארגון, בעקבות ניוד סייעות בעיר.

לטענת הסתדרות המורים, עיריית פתח תקוה "ממשיכה לפגוע קשות בתנאי העבודה של הגננות וביכולתן לספק חינוך איכותי לילדי העיר, בכך שהיא אינה דואגת לשיבוץ סייעת שנייה בגני ילדים שבהם תלמידים בגילאי 3-4".

למרות פניות רבות שהעירייה קיבלה בכתב ובעל פה, אומרים בהסתדרות המורים, "ולמרות שהתקן מחייב הפעלת גן בהרכב של גננת ושתי סייעות, שעבורו העירייה מקבלת תקציב ממשרד הפנים, העירייה ממשיכה להתעלם, פוגעת בגננות ובילדים ופועלת בניגוד לנהלים".

בין היתר, טוענים בהסתדרות, העירייה לא שולחת סייעת מחליפה לסייעת שנעדרת, מוציאה סייעת מגן אחד ומעבירה אותה לגן אחר ואף לעיתים נמנעת מהצבת סייעת שנייה מלכתחילה, כך שהגן נותר לפעול בתקן חסר. מדובר בגני ילדים שבהם מתחנכים ילדים צעירים, חלקם לא גמולים הזקוקים לסיוע רב ולנוכחות של אדם מבוגר וסיוע במילוי צרכים בסיסיים.

יושבת ראש המחלקה לגננות בהסתדרות המורים, ענת דדון אמרה כי "גם אחרי שהעירייה קיבלה את סכסוך העבודה, היא אינה טורחת לתקן את הדרוש תיקון. וממשיכה להפעיל גנים בתקן חסר, שפוגע בילדים ובנשות הצוות".

מעיריית פתח תקוה נמסר: "צר לנו כי בהסתדרות המורים בוחרים לנהל את מאבקם נגד משרד החינוך על גבם של ההורים וילדיהם. בתקופה האחרונה הסתדרות המורים פועלת כדי להשבית גנים בהרבה רשויות בארץ ובתוכם גם בפתח תקוה. למרות ניסיון ההשבתה, הגנים המדוברים יפתחו כסדרם וזאת לאחר מאמצי העירייה לגיוס שני אנשי צוות שיחליפו את השובתים.

נציין כי הרשות עומדת בהנחיות משרד החינוך ובמקרה בו נעדרת סייעת נוספת מסיבה כלשהי ובפרט כאשר מסיבה פתאומית, ניתנת לרשות האפשרות לפתוח גן מעל 30 ילדים עם שני אנשי צוות בלבד. נציין עוד כי בשגרה עיריית פתח תקוה עושה כל שביכולתה כדי לגייס סייעת שניה כאשר הסייעת הקבועה נעדרת. אך לאור המצוקה הקיימת בכוח אדם - לעיתים הגן נשאר עם סייעת אחת. חשוב להדגיש כי קיים חוסר כלל ארצי בסייעות ולמרות זאת הרשות תמשיך לעשות את מירב המאמצים כדי לגשר על הפער שנוצר. ושוב נציין שטוב יעשו הצדדים אם יפתרו את הסכסוך ביניהם בהקדם האפשרי.