צילום: מתוך הפייסבוק

ארגוני הנכים נגד רמי גרינברג: ראש עיריית פתח תקוה, התבטא בחריפות במהלך סוף השבוע נגד חברי קבוצת "נכים-קשישים" בפייסבוק וכינה אותם קבוצה של "שמאלנים ממורמרים ומסיתים". בתגובה "זכה" גרינברג לביקורת קשה מצד נכים רבים, ביניהם אייל כהן, הנלחם למען זכויות הנכים והעומד בראש הארגון "נכים הופכים לפנתרים".

קבוצת "נכים-קשישים" מונה כ-3,000 חברים ומגדירה עצמה כ"קבוצה למען קידום הנושאים של ציבור הנכים ו/או קשישים שלצערנו הם גם קבוצת ה'נשכחים' במדינת ישראל. קבוצה זו אינה מתיימרת כקבוצה לייצג דעה אחידה או ארגון או מפלגה כזאת או אחרת".

לצד בקשות והצעות לעזרה, לקראת הבחירות ההולכות וקרבות חלק מהתוכן המופיע בקבוצה הם דברי ביקורת כנגד הממשלה והעומד בראשה, בנימין נתניהו, על מצב הנכים והקשישים בישראל. בין היתר, ישנן טענות על מצוקת מקום בבתי החולים, כשלא מעט פעמים קשישים מוצאים למסדרונות. כמו כן, מלינים חברי הקבוצה על קצבת הנכים הנמוכה לטענתם ועל כך שבניגוד להבטחות להעלאה בשתי פעימות, בינתיים ההחלטות נדחות עד לאחר הבחירות.

צילום: מתוך הפייסבוק

ראש העירייה המזוהה עם הליכוד, לא אהב את דברי הביקורת ופרסם את הפוסט הבא ביום חמישי בלילה: "עלק קבוצה של קשישים ונכים.. קבוצה של שמאלנים ממורמרים ומסיתים. לא יעזור לכם כלום. רק מחל". לאחר מכן, הפוסט נערך ונכתב מחדש "כותרת של קבוצה של קשישים ונכים... בפועל קבוצה של שמאלנים ממורמרים ומסיתים. לא יעזור לכם. רק מחל".

התגובות לפוסט הנוקב של גרינברג, לא איחרו לבוא. בין היתר נכתב "איך אפשר לחשוב על ימין או על שמאל כשלא נשאר כסף לתרופות ולאוכל אחרי שמשלמים שכר דירה?" ו- "תתבייש, אתה ראש עירייה. אדם ללא רגש. לא הייתי בוחרת בך, בראש עירייה כמוך. ירדת נמוך".

גם אייל כהן, העומד בראש הארגון 'נכים הופכים לפנתרים' אשר נאבק למען זכויות הנכים, זעם על הפרסום ואמר : "כשראש עירייה מתבטא כך, זה מצביע על זלזול חמור באוכלוסיה. אדם שמתבטא בצורה כזו כלפי אוכלוסיה מסוימת, ומסתכל בצורה פוליטית ולא על הנכה כאדם, לא ראוי להיות בתפקיד. קבוצת 'הפנתרים' תגיע לפתח תקוה כדי להגיב ולקבל הסברים על האמירה הזו".

ראש העירייה, רמי גרינברג, מסר בתגובה: "צורפתי לקבוצה לפני כמה שבועות בטענה כי קבוצה זו מכילה קשישים ונכים הזקוקים לעזרה, אך בפועל מאז ועד היום לא נכתב פוסט אחד בקבוצה שקשור לשם הקבוצה. בפועל, כל הפוסטים הינם פוסטים הקוראים ומסיתים לאלימות נגד ראש הממשלה ובני משפחתו הכוללים דברי נאצה חמורים. ועל כן החלטתי לחשוף את מטרת הקבוצה ואף לדווח על כותבי פוסטים למיניהם שהתוכן שלהם מסוכן ועלול לייצר פגיעה בגוף ובנפש. זו חובתי כאיש ציבור שנחשף להסתה הפרועה והקשה וכך עשיתי".