הפגנה קודמת בסירקין. צילום: ירון קדושים

ביום ראשון הקרוב (28.7) צפויה להתקיים הפגנה גדולה בצומת סירקין החל מהשעה 18:00, בקריאה דחופה למשרדי הממשלה לעצור את תכנית הבנייה בסירקין המופקדת בימים אלו לשלב ההתנגדויות.

בהפגנה צפויים לקחת חלק תושבי העיר פתח תקוה, תושבי הדר גנים, יוספטל, קריית אלון, שכונות המזרח ותושבים נוספים.

מארגני ההפגנה טוענים: "המצב מבחינה תחבורתית קשה ובעייתי כבר עכשיו, כאשר לעשרות אלפי כלי רכב אין יציאה מהעיר הענקית סירקין, רק דרך שכונות יוספטל, עמישב, הדר גנים, קרית אלון ועוד. לפי דעת מומחים רבים אם התוכנית תצא לפועל כמתוכנן כרגע, פתח תקוה תהיה בסכנה תחבורתית גדולה ביותר, כפי שהגדיר בעצמו ראש העירייה גרינברג לפני זמן לא רב, כאשר ישב באופוזיציה והשתתף בהפגנות, וקרא לראש העיר הקודם לגלות עמדה תקיפה יותר נגד התוכנית שהתשתיות בה, ובעיקר תשתיות התחבורה לא טובות ואמר שיש להילחם ובעיקר מכיוון של ראש העיר.

"כרגע אין תכנון לקדם פתרונות תחבורה פרקטיים שיוכלו להקל על המצב, פתרונות כגון: רכבת קלה או מטרו, שינוי בכבישים סמוכים, הוספת יציאות ליציאה מהעיר, ועוד. כאשר הקמת מטרו או רכבת קלה צפויים לקחת לפחות 15 שנים, בעיר שנמצאת כבר עכשיו בפקקים, והצפי הוא שעם תכנית "סירקין" יתווספו עוד 8000 כלי רכב, מה שיוביל לשיתוקה התחבורתי של פתח תקווה, וזמן נסיעה של שעה וחצי עד שעתיים בין חלקים שונים בתוך העיר, בנוסף להקמת תכנית סירקין תהיה גם פגיעה אקולוגית-סביבתית, כאשר יצטרכו לעקור תחילה 2800 עצים ולאחר מכן 700 עצים נוספים.

"לכן החליטו התושבים בניסיון לשנות את רוע הגזרה, לצעוק ולומר בקול ברור: הקפיאו את התוכניות עד להבאת פתרונות תחבורה מתאימים ורציניים! את פתרונות התחבורה יש לכלול בתוך התוכנית המופקדת, בתב"ע, והפתרון המוצע בצורה של נת"צ בהדר גנים לא יפתור את הבעיה. יש לעצור את תכנית סרקין, אין מקום לעוד בהבטחות סרק ללא כיסוי".

מעיריית פתח תקוה נמסר השבוע: "העירייה מתנגדת לבנייה בסירקין וכל ניסיונות העירייה בעבר לסכל את התכניות בארכאות המשפטיות לא צלחו. המדינה אמנם קיבלה החלטה לקדם את הבנייה בסירקין ואנו פועלים שהדברים יתקדמו בתנאים שהעירייה מציבה. ראש העירייה רמי גרינברג הגיע למספר הישגים בנושא, בין היתר, פתרונות תנועתיים שהעירייה דרשה - מיושמים, כולל תקצוב וכולל עבודה בשלבים ופיקוח על כל שלב, ובמידת הצורך תגיש התנגדויות לגבי התנאים שצריך להוסיף לתכנית. העירייה בראשות רמי גרינברג תמשיך לפעול לטובת התושבים תוך הקשבה לצרכי התושבים ושיתוף משרדי הממשלה".