גפני נגד בוסו: כחודש וחצי לפני הבחירות הארציות, מתיחות נרשמת בימים אלו בין סיעת יהדות התורה לבין סיעת ש"ס. זאת על רקע הסערה שנוצרה סביב אי קבלתן של מספר בנות לתיכון בית יעקב בעיר.

לפני כשבועיים דיווחנו כי התיכון הוותיק והמוכר "בית יעקב", בו לומדות בנות חרדיות נמצא בסכנת סגירה, כשהעירייה פעלה לשלילת רישיון המוסד על רקע אי קבלתן של מספר בנות. גורמים המעורים בפרטים ציינו כי הסיבה האמיתית היא אי עמידתן בקריטריונים של המוסד ששם דגש על מצוינות בלימודים וצניעות.

אולם, בעירייה טענו כי  "בתיכון בית יעקב ישנן בעיות ניהול וביניהן גם בעיות בקבלת בנות מהעיר לבית הספר". גם גורמים בסיעת ש"ס טענו כי אי קבלתן נובעת ממניעים שאינם מקצועיים, כשבין היתר נטען לאפלייה מצד בית הספר על רקע מוצאן. זאת בניגוד לעמדתו של חברם לסיעה, משה צלאח, שבנותיו למדו במקום וטען כי "אני לא חושב שרקע עדתי הוא הסיבה לדחיית הבנות. מה עוד שלומדות בו בנות רבות ממוצא ספרדי".

ה"ציוץ" שפורסם. גפני טוען שהוא לא כתב אותו. צילום: מתוך הרשת החברתית

לאחר מספר ימים ודיונים רבים עם רבנים וחברי הקואליציה, הודיע ראש העירייה, רמי גרינברג, כי הביא לרישומן של אותן בנות ולכן יחדל מלפעול לשלילת רישיון המוסד. צעדיו של גרינברג וחלק מחברי סיעת ש"ס עוררו את זעמם של הנהגת מפלגת יהדות התורה הארצית כשחבר הכנסת משה גפני התבטא נגדם בחריפות בראיון לעיתון "יתד נאמן".

בין היתר צוטט גפני כאומר: "הסיפור של פתח תקוה מזכיר לי מאד את מה שקרה בחיפה ואין לי ספק שסופו של רמי גרינברג יהיה בדיוק כמו של יונה יהב... לצערי התקבצו סביבו כמה אנשים שמסיתים אותו לנהוג ב'הפרד ומשול' בתוך הציבור החרדי. זה בדיוק מה שהיה בחיפה, וכמו שאצלם זה נגמר בהשלכתו של יהב מראשות העיר, כך יהיה סופו של גרינברג. ההבדל הוא שיהב כיהן כמה קדנציות, ואילו גרינברג ילך הביתה אחרי קדנציה אחת".

גם על נציגי ש"ס ח"כ גפני לא פסח וצוטט בזו הלשון: "אם יש אפליה עדתית באותן מוסדות, מדוע הנציגים המקומיים וממלא מקום ראש העירייה, אוריאל בוסו בראשם, שולחים את בנותיהם למוסד שבו קיימת כביכול אפלייה עדתית. זה רק מראה שהכול שקר מוחלט".

אוריאל בוסו. צילום: יעקב כהן

בהמשך לדברים אלו, פורסם השבוע "ציוץ" לכאורה בטוויטר מטעמו של ח"כ גפני לפיו "כשמכריחים סמינר לקבל בת מקולקלת רק היא גרה בסמיכות לסמינר, זה פתח להשמדת היהדות החרדית. בקצב הזה לא ירחק היום ויכריחו תלמודי תורה להכניס ילדים חילונים שיסיתו ילדים תמימים לעזוב את הדת. השטן משחק באוריאל בוסו". בסביבתו של גפני הכחישו את דבר הציוץ וטענו כי "מדובר בחשבון פיקטיבי, והועבר דיווח לחברת טוויטר שנמצא בטיפול".

סגן ראש העירייה ויו"ר סיעת ש"ס בפתח תקוה, אוריאל בוסו, הגיב לדברים ואמר: "אין לי ספק שאיש ציבור שמכבד את עצמו לא יתבטא כך". בנוגע לראיון ציין "צר לי שחבר הכנסת גפני, שוב לא הצליח,  לשמור על שיח מכבד. בימים כאלה, של ערב תשעה באב, מחובתנו לעסוק בקירוב ואחדות ולעשות הכל שלא להדליק אש של שנאה והסתה. אנחנו בתנועת ש"ס נמשיך בעשייה חיובית למען כלל תושבי העיר ובקירוב לבבות, ויהי רצון שנזכה לקרב את הגאולה".

מטעם לשכת ראש העיר נמסר בתגובה: "צר לנו על הדרך והסגנון שבה נקט חבר הכנסת גפני. ראש העיר, רמי גרינברג, נבחר כדי לשרת את כלל הציבור בעיר ללא הבדל של מגזר, דת או מין. הכל נעשה באופן עינייני למען כלל הציבור בפתח תקוה ללא שום שיקולי בחירות. אנחנו תקווה כי הרב גפני ישמש שליח ציבור נאמן לשולחיו כפי שראש העיר רמי גרינברג פועל לילות כימים למען הציבור בעיר. כמובן שראש העיר אינו עוסק בבחירות הבאות ובתוצאות אותן גפני מבקש לנבא. ראש העיר עוסק בעשייה בתחום החינוך, תשתיות, תחבורה ועוד - שעל פיה הוא ייבחן בעתיד. כפי שנראה כעת, קיימת הכרת הטוב בקרב הציבור הפתח תיקוואי על הנעשה עבורו מאז סוף אוקטובר אשתקד".