קקנועים. צילום: מתוך הפייסבוק של צדוק בן משה

המלחמה בגללי הכלבים הפזורים ברחובות פתח תקוה מעלה הילוך: הערב, במידה שלא יהיו הפתעות, תאושר הצעתו של סגן ראש העירייה, צדוק בן משה, להגדיל את גובה הקנס אל אי איסוף הגללים ל-2000 שקלים, יותר מפי שניים מהסכום הנגבה היום (730 שקלים).

יוזמתו של בן משה נבעה מעצם העובדה כי למרות מבצעי אכיפה, עדיין ישנן תלונות מצד תושבים כי בעלי כלבים לא אוספים את גלליהם.

בהצעתו כתב סגן ראש העירייה כי "במסגרת הפעילות המאומצת המתבצעת לשמירת ניקיון העיר ושיפור חזותה, הוגברו בשבועות האחרונים הפיקוח והאכיפה של חוק העזר בכל הקשור לגללי כלבים שלא נאספו מרשות הרבים. בין היתר מסיירים צוותי הפיקוח העירוני במשך כל שעות היום בגנים הציבוריים וברחובות העיר ואף נרשמו דו"חות לבעלי כלבים שלא ניקו אחר כלבם".

"אני מבקש ממועצת העיר להצביע פה אחד בעד הגדלת גובה הקנס על עבירה של אי איסוף גללי כלבים במקום ציבורי לגובה של 2000 שקלים. חשוב לציין שהקנס אינו המטרה לא האמצעים שיש לנו במסגרת החוק".

במקביל, פועלת העירייה בימים אלו על הפעלת 'קקנועים', קטנועים שיעסקו בניקוי גנים ציבוריים, שבילים ומדרכות מגללי כלבים. בנוגע להפעלתם פירסם בן משה לא מכבר פוסט ברשת החברתית כשלדבריו "חבל לי על הכסף שהולך לאיסוף גללים, מטרד הנובע מתוך חוסר אחריות, חוסר אכפתיות ומשול לפשע כלפי החברים והשכנים של אותם בעלי כלבים שלא אוספים אחר כלבם".