צילום: מור גפני-דור

אחרי 13 שנים בהן פעלה חנות Wine Drop במתחם יכין סנטר בפתח תקוה, החליטו בעליה לסגור את המקום שהפך לבית לחובבי היינות בעיר, כאשר נכון למועד כתיבת שורות אלה טרם נמצא בית חלופי. אומרים ש"לא בוכים על חלב שנשפך", אבל נראה לנו לגיטימי להזיל דמעה על טיפת יין, בעיקר כאשר מדובר במוסד.

בניוזלטר מרגש ששיגרו בשבוע שעבר בעלי החנות, חני, שמוליק ויקי למועדון החברים הם כתבו: "זו היתה הפתעה, לא מתוכננת אבל הבנו שזו אולי הזדמנות להתחיל פרק חדש בחיים". לדבריהם, חוזה השכירות עמד לפקוע ובמקביל הנהלת המתחם החליטה לאחד את חלל החנות עם החנות הצמודה ולהשכירה כנכס גדול אחד ולכן החליטו בעלי החנות להיפרד מהמקום "שהיה ביתנו השני במשך שלוש עשרה שנים תמימות".

החנות, שנפתחה בשנת 2006 לנוחיות אוהבי היין בעיר, הפכה במרוצת השנים למוסד של ממש. "תכננו ועיצבנו אותה בדמותנו", כתבו בעלי החנות בניוזלטר. "כל פרט בה היה חלק ממי שאנחנו, ומאוד אהבנו אותה. פתחנו את החנות מלאי ציפיות. ואתם, בקצב עולה התחלתם להגיע, לטעום, להתעניין ,להתייעץ, לקנות ולחגוג איתנו. מועדון החברים הנאמנים שלנו הלך ותפח. היו שהגיעו בכל יום שישי, אחדים הגיעו בערבים קבועים באמצע השבוע, אחרים פקדו אותנו באופן קבוע בבוקר, בהפסקות הצהריים, לפני חגים, בערבי טעימות, מתנות לרופאים. החנות היתה חגיגה מתמשכת, אהבנו את החנות וגם אתכם. התיידדנו. למדנו להכיר את ההעדפות של כל אחד ואחד. כל כניסה שלכם דרך מפתן הדלת הפכה למפגש ידידים קצר ומהנה".

צילום: מור גפני-דור

עוד סיפרו בעלי המקום כי לאחר שיחזירו את המפתחות הם מתכוונים לנוח ולתכנן את צעדיהם הבאים, כאשר נכון לעכשיו טרם נמצא מקום חלופי. "אנחנו נפרדים מהמקום, אבל לא מאהבת היין ומקווים שגם לא מכם חברים יקרים", סיכמו. "זו הזדמנות נפלאה לומר תודה לכל אחד ואחד מכם על שנים של ידידות אמון ונאמנות, על הזכות לשרת אתכם ולקבל מכם באופן קבוע פידבקים חיוביים ואוהדים. אנחנו לא נפרדים מתחום היין, נשאר מקושרים לכל הספקים ולכן נשמח לעזור לכם בעצה, הכוונה וגם לספק לכם ישירות הביתה יין ואלכוהול בקנייה מרוכזת".

מהנהלת מתחם "יכין סנטר" נמסר בתגובה: "עם סיום השכירות הצענו להם לעדכן ולשדרג את החנות במיקום סמוך במתחם ואף לסייע בעלות, אך הם ראו הזדמנות לסגור את העסק ולהתפנות לנושאים אחרים ואנו כיבדנו את החלטתם, על אף הצער על כך שהחליטו לסגור. מאחלים להם כל טוב ומקווים להמשיך ולהציע לתושבי פתח תקווה עסקים מובילים במתחם".