עזרא פרג' ז"ל. צילום: נתנאל רוזנטל

סוף עצוב: עזרא פרג', בן 71 במותו, גדל במעברת עמישב עד שהצטרף לאחיו בסטודיו לצילום ברחוב דיזינגוף שבתל אביב, שם ניהל את מעבדת הצילום על הפאן המקצועי. לימים חבר לפתח תקוה ופתח יחד עם בנו, בן, סטודיו לצילום במרכז העיר. במרוצת הזמן, כשמרכז העיר שינה פניו, פתחו השניים את החנות הידועה בקניון הגדול.  

עזרא, הצעיר מבין עשרה אחים שעסקו כולם בצילום, הפך יחד עמם לשם דבר ארצי בתחום הצילום, כשהחנות בפתח תקוה צברה מוניטין כפוטו מקצועי מתקדם לצילומי משפחות, כלות וחתנים ואף לצילומי תחרויות מלכת היופי. סטודיו פרג' אף מוזכר ב'שיר הפרחה' בשורה 'השמש של פרג' קורעת את הים'.

בנו השני של עזרא, הוא השחקן ומגיש הרדיו קובי פרג', שביים את הסרט 'פוטו פרג'' העוסק בעלייתה לגדולה של המשפחה מהמעברה, אשר יצא לאקרנים בשנת 2016.

"אבא היה אדם פשוט, צנוע, אמן בנשמתו שעשה הכל בשקט ובלי רצון להיחשף מעבר לנדרש", אומר בן. "בין אנשי המעבדה המקצועיים ביותר שידעה המדינה בכל הקשור לפיתוח והגדלת תמונות, עוד בתקופה שפיתחו תמונות בחדר חושך. עבד ממש עד לפני שנפטר, והיה עוד מפתח תמונות מפילמים שאנשים היו מביאים לנו. היה לו קשה מאוד להיפרד ממכשירים ישנים ופעם-פעמיים בשבוע הוא היה מפעיל את המכונה ומפתח את הסרטים למי שביקש באהבה גדולה. הוא הכיר את פתח תקוה על כל גווניה ורבדיה ואהב אותה מאוד".

צילום: נתנאל רוזנטל

ואיך היה לעבוד עם אבא תקופה ארוכה?           

"הרווחתי גם אבא וגם שותף לאורך כל הדרך. עבדנו בהרמוניה. גם כשהגיעה העת להעביר את השרביט לדור הצעיר יותר כדי שיוביל אז הוא עשה הכל בצורה נקייה ומסודרת ובלי אגו. הפעלנו עסק נקי וטהור של אמא, אבא ובן שעבדו יחד, ונעשה הכל כדי להמשיך ולשמר את כל מה שקיבלנו ממנו, ולא רק אנחנו קיבלנו אלא אנשים רבים למדו ממנו".

"גם אני וגם קובי אחי, שעוסקים בתקשורת מעבר לצילום, קיבלנו השראה ממנו, גם בכל הקשור למשחק ובידור. קובי היה מושפע ממנו מאוד ולראיה הסרט שהוציא לפני מספר שנים, שלפיו היה אפשר להבין באיזה איש מדובר. הוא האיר לנו דרך נכונה ואמיתית להמשך וכל מה שנשאר זה לשמור עליה ולחבק את המשפחה הגדולה והערכית שלנו".

הלוויתו של עזרא תערך היום (ראשון) בשעה 16:00 בבית העלמין סגולה.