יגאל ממן ז"ל עם כוכב הכדורגל ניימאר, אותו פגש בשדה התעופה בברצלונה. צילום: פרטי

בקשתו האחרונה של יגאל ממן ז"ל, שהלך אמש (מוצ"ש) לעולמו הייתה שעל קברו יונח צעיף של הקבוצה שליוותה אותו מאז היה בן תשע - מכבי פתח תקוה.

ממן, שהיה שחקן ואחר כך פעיל ואוהד של המועדון, הלך לעולמו בגיל 50. הוא הותיר אחריו את רעייתו ענבל, בת ושלושה בנים, שאחד מהם, בעצמו שוער במחלקת הנוער של מכבי, צפוי לחגוג בקרוב בר מצווה. הלוויתו תיערך הערב (18:00) בבית העלמין סגולה, הסמוך כל כך למגרש האימונים של מכבי, שהיה לביתו השני.

"זאת אבידה גדולה, יום קשה ועצוב", סיפר בכאב מיקי סנדרוב, חברו הקרוב של ממן, "אנחנו מכירים 40 שנים, מאז שיגאל היה שוער במחלקת הנוער של מכבי, בשנת 1969, שהיה מהמוצלחים במועדון. הוא הגיע עד הקבוצה הבוגרת והיה שוער מחליף. גם אחרי שפרש, היה פעיל במועדון בהתנדבות והמשיך ללכת למשחקי הקבוצה עד לאחרונה. מכבי פ"ת הייתה אהבתו השנייה של יגאל, מיד אחרי המשפחה".

יגאל ממן נולד בשכונת עמישב בעיר והתגורר בפ"ת כל חייו. "אין בעיר מי שלא מכיר את השם יגאל ממן", מספר סנדרוב. אחרי שפרש מכדורגל, פיתח קריירה צבאית מרשימה בחיל האוויר, כששירת כאיש קבע בתפקיד רס"ר משמעת. "מהרס"רים הבולטים שהיו בחיל האוויר", סיפר סנדרוב.

"יגאל היה רס"ר מאוד מוערך, שאהב את כולם ועזר לקדם הרבה מאוד חיילים שהיו למטה", סיפר חבר של המשפחה, "הוא ידע להיות קשוח כשצריך, אבל גם להיות כמו אבא, עם הרבה אהבה וחמלה לפקודיו".

סנדרוב הוסיף וסיפר על חברו: "כשאתה מדבר על יגאל, אתה מדבר קודם כל על המון נתינה מכל הלב. הוא תמיד היה מוקף חברים. להערכתי, יהיו יותר מאלף איש בלווויה שלו. יש הרבה אנשים שחייבים לו הרבה. הוא היה אדם מאוד דומיננטי".

לפני כשלוש שנים חלה ממן במחלה קשה. "הוא לעג לכל הסטטיסטיקות והתחזיות", סיפר סנדרוב. "נתנו לו כמה חודשים, אבל הוא נאבק. הוא האדם הכי חזק שהכרתי, אהב את החיים והם אהבו אותו. האהבה הזאת נתנה לו את האפשרות לשרוד כל כך הרבה שנים את המחלה".

 "גם אחרי שחלה, הוא הקפיד לשמור על קשר עם חבריו והיה אהוב על כולם וחבר נאמן. רק תבקש עזרה ויגאל כבר קופץ לעזור", סיפר חבר המשפחה, "כולנו האמנו שהוא יצליח לנצח את המחלה, הייתה לנו תקווה גדולה, אבל לצערנו היא הייתה חזקה מדי".

יגאל ממן ז"ל (מימין) עם חברו מיקי סנדרוב, בעוד בילוי משותף. צילום: פרטי

בשבוע האחרון הבין ממן כי עליו להיפרד מיקיריו. ביום שישי האחרון ביקש מבני משפחתו שיקראו למיטתו בבית החולים לכל חבריו וכולם הגיעו להיפרד. "הוא כל כך היה רגיל לעשות טקסים בחיל האוויר, שהוא היה חייב לארגן עוד טקס אחד אחרון", נפרד סנדרוב, "ביום שישי, מחצות עד שלוש לפנות בוקר, הקפנו את מיטתו, הוא אפילו ביקש לרדת למטה ולעשות תמונה אחת אחרונה.

"הוא חילק 'ציונים' לחברים ובעיקר עודד אותנו. זה יגאל – הוא יודע שאלה שעותיו האחרונות, אבל הוא זה שמעודד אותנו. אומר תודה על הכל ומבטיח שהוא הולך בכיף ובשמחה ומודה לאלוהים. אתמול, ברגעיו האחרונים, הוא ביקש להיפרד משינו זוארץ, יו"ר ההתאחדות לכדורגל. הרמתי טלפון לשינו, אמרתי לו שיגאל רוצה להיפרד ותוך 20 דקות הוא התייצב בבית החולים. הייתה פגישה מרגשת וגם בה יגאל עודד אותנו".

מכבי פ"ת פרסמה הודעת אבל על לכתו של ממן וכך גם ארגון האוהדים. בהודעת הארגון נכתב: "בצער רב נתבשרנו על לכתו בטרם עת של יגאל ממן ז״ל לאחר מאבק במחלה קשה. ארגון האוהדים מרכין את ראשו ושולח תנחומים למשפחה. יגאל היה חבר הנהלה ודמות מוכרת במשך שנים בנוף של מכבי ״אבשלום״ פ״ת על מחלקותיה השונות וגם ביציע ושיחק כשוער בקבוצות הנוער. יהי זכרו ברוך".

רבים מאנשי המועדון בהווה ובעבר ילוו את ממן בדרכו האחרונה ובקבוצה צפויים לפנות למנהלת הליגות בבקשה לערוך דקת דומיה לזכרו לפני משחק הליגה הקרוב מול בני יהודה, שיתקיים ביום שלישי. "מגיע ליגאל שינציחו אותו", סיכם סנדרוב, "הוא תרם ועשה המון לאורך השנים".