צילום: באדיבות ההורים

לאחרונה נעקצים ילדי גן "רקיע" בשכונת כפר גנים א' בעיר על ידי יתושים בכל חלקי גופם. למרות זאת, לטענת ההורים, העירייה לא ממהרת לבצע הדברה באופן קבוע והמפגע נמשך מזה שנתיים.

הורים לילדים בגן "רקיע" ברחוב ליסין פתח תקוה: זו שנה שנייה שיש בעיית עקיצות של יתושים ופרעושים בגן ולמרות פניות לגורמים רבים, הבעיה עדיין קיימת.

זו כבר שנה שנייה ברציפות שילדים ההולכים לגן חובה רקיע חוזרים לביתם, כאשר פעמים רבות ישנן עקיצות על גופם. לדבריהם, במשך התקופה ההורים פנו לגורמים רבים ביניהם: העירייה, ראש העירייה, מנהל מינהל החינוך ומנהלת מחלקת גני ילדים, מפקח מחלקת וטרינריה, קב"ט השכונה, אחראי הדברה מטעם העירייה ועוד גורמים ואנשים רבים, במטרה לקבל מענה ופתרון לבעיה הקיימת.

צילום: באדיבות ההורים

למרות כל הפניות, המצב לא השתנה רבות והבעיה לא נפתרה. "גיל קיש (אחראי הדברה מטעם העירייה) מגיע לעשות הדברה כשאנחנו מתקשרים, שזה בערך פעם בחודש. אבל הדברה זה כמובן,  רק פלסטר", מספרת אחת האימהות. "אז מה אם עשו הדברה לפני 10 ימים? בעוד 10 ימים היתושים יחזרו! הדברה לא עוזרת אם אין תכנית הדברה קבועה! ולראי, בשנה שעברה הזמנו את גיל כל חודש".

ממכתב ששלחה האם בשם כל הורי הגן לגורמים המוזכרים לעיל (יחד עם גורמים נוספים) עולה כי באזור הגן ישנם יתושים רבים אשר חודרים לגן וסביבתו ועוקצים את כל השוהים והבאים למקום, זאת בנוסף לפרעושים השוכנים בארגז החול כתוצאה (משוערת) מכניסת חתולים לגן בעקבות פינת האכלה שנמצאת מעבר לכביש.

"הגענו למצב שבו הילדים בגן מטופלים על בסיס קבוע במשחות ובתרופות למניעת גירוד ובתרופות, חלקן אנטיביוטיות, בשל זיהומים מהגירוד, מורחים אחד את השני במשחות למניעת עקיצות ומשחקים 'מי הורג יותר יתושים? כמשחק בגן ובחצר. 'פתרונות' כמו מכשיר לקטילת יתושים שהביאה הגננת לאחר שפניות שפתחה לא קיבלו מענה ראוי מהוות רק פלסטר במקרה הטוב. באופן כללי נראה שעד שיש מענה הוא ברובו עוסק בהעברת אחריות במקום התמודדות אמתית עם הבעיה".

מעיריית פתח תקוה נמסר: "אנו מבצעים הדברה בשטח הגן לעיתים תכופות בהתאם לצורך ולדרישות. בעיות נקודתיות, ככל שתהיינה כאלו, יטופלו בהתאם".

צילום: באדיבות ההורים