אסף ואמו. צילום: באדיבות האם

לפני כשנתיים אובחן אסף ארז (9) כמי שסובל מגידול סרטני מסוג אוסטוסרקומה בצלעות. הוא עבר ניתוח מורכב להסרתו וקיבל טיפול כימותרפי ממושך להשמידו. אלא שמספר חודשים לאחר שחזר לשגרה התגלה בגופו גידול חדש, שהדרך היחידה להתמודד איתו היא תרופה בשם קטרודה העשויה להעלים את הגידול לחלוטין. אלא שבין אסף לתרופה מפרידים כעת חצי מליון שקלים, שכן היא אינה כלולה בסל התרופות עבורו.

ביום שלישי הבא (2.4 - יום המעשים הטובים), יקיים בית הספר "נעמי שמר" בו לומד אסף בכיתה ג', את ערב ההפקה השנתי במהלכו תתקיים התרמה מיוחדת של עמותת "רחשי הלב" - במטרה לגייס את אותם רבע מליון שקלים להם זקוק אסף. אימו ישראלה מספרת כי מאז פנתה לעזרת העמותה לפני מספר חודשים, היא מקבלת מדי יום טלפונים והודעות מאנשים טובים שרק רוצים לעזור. "אני מוצפת", אומרת האם. "לא ציפיתי לכזה גל של חום ואהבה מהסביבה בכלל ומתושבי העיר בפרט".

אסף, ילד סנדביץ' לאחות גדולה ואח קטן, יצטרך לעבור את הטיפול אחת לשלושה שבועות במשך שנתיים, אך אימו מספרת כי מדובר בילד אופטימי שהוא לוחם מלידה. "אסף הוא ילד בועה. הוא נולד ללא מערכת חיסונית", היא משחזרת. "אנחנו מכירים את מסדרונות בית החולים היטב. כבר בגיל חצי שנה עבר השתלת מח עצם כשלאחריה, מגיל חצי שנה ועד גיל שבע וחצי הוא היה ילד בריא ושמח כמו כל ילד בגילו. אנחנו מקווים שאחרי הטיפולים, בעוד שנתיים, הוא יחזור להיות בדיוק זה".

אסף ארז. צילום: באדיבות האם

למרות המכשולים הבריאותיים, טוענת האם כי בנה מרוכז כל כולו בהחלמה, ובעיקר לאור הבטחות שנתנו לו הוריו כמו טיולים סובבי עולם ומשחקי פלייסטיישן חדשים. "הוא כבר עסוק בתכנונים של היום שאחרי", היא צוחקת. "הבטחנו לו שכאשר יתעורר מההרדמה של הניתוח נקנה לו משחק של פיפ"א לפלייסטיישן – הוא השביע אותנו ש'איך שאני מתעורר תשימו לי אותו על הפנים'. בסוף לא התאפקנו וקנינו לו את המשחק לפני הזמן".

כאמור, מזה מספר חודשים מלווה עמותת "רחשי לב" את המשפחה, ואף הקימה קרן מיוחדת בפיקוח משפטי, לגיוס תרומות עבור התרופה. בערב ההפקה הבית ספרי ימתינו מתרימים מטעם העמותה בכניסה לאודיטוריום "גולדה" בו יתקיים ערב ההפקה השנתית המשלבת הופעות של תלמידים, מורים והורים בבית הספר והתקווה היא כי המבקרים בערב זה יפתחו את ליבם וכיסם.

המודעה על ערב ההתרמה

אייל אחיאל, יו"ר הנהגת ההורים הבית ספרי ב"נעמי שמר" מציין כי מעבר לערב ההפקה הבית ספרי, מתכננים בהנהגה ההורים יום התרמה נוסף במיוחד למטרה זו ובשיתוף עם הנהלת בית הספר. "בעוד כשבוע תתקיים ישיבה של ההנהגה עם כל הגורמים הרלוונטיים ובה נתכנן יום התרמה נוסף, שיכלול שלל פעילויות ייחודיות בשיתוף צוות בית הספר, התלמידים וההורים. כמו כן בכוונתנו לגייס לטובת העניין סלבריטאים ועסקים מקומיים. התכנון הוא להרים את היום הזה בהקדם האפשרי ואף במהלך החודש הקרוב".

בנוסף להתרמה בערב ההפקה, ניתן לתרום גם באחת הדרכים הבאות:

העברה בנקאית: בנק מרכנתיל (17) סניף 740 חשבון 45059

בעמוד המאובטח של העמותה: https://secure.cardcom.solutions/e/Iv6/