הפסולת בסמוך לפארק | צילום פרטי

בשבועות האחרונים מתקבלות יותר ויותר תלונות על פסולת שהולכת ונערמת בסמוך לאגם האקולוגי שבפארק יצחק אוחיון.

רק לפני כחודשיים דיווח מיינט פתח תקוה על מצבו העגום של האגם. פרויקט הענק שהושקעו בו עשרות מיליוני שקלים, הפך לטענת התושבים למדגרת יתושים וחרקים שונים, כשגם המים שמילאו אותו מתייבשים ומתכסים בירקת.

כעת נראה כי מצבו של האזור הולך ומחמיר. מעברו השני של הגדר הסמוך לאגם, הולכות ומצטברות בתקופה האחרונה ערימות של פסולת בניין ולכלוך רב, מה שהביא שוב לתסכולם של תושבי האזור.

"אי אפשר להשאיר ערימוות אשפה בצורה כזו", אומרת תושבת האזור. "מבחינה אסתטית זה נראה זוועה וזו גם סכנה תברואתית. אני לא נגד ראש העירייה שעושה רבות אבל הוא צריך לטפל במה שמתרחש בכל האזור הזה.

"מדובר בהמשך ישיר להזנחת האגם שלא מטופל מאז תחילת הקדנציה וגם הקמת בית הקפה שטרם הושלמה. פנינו לגורמים הרלבנטים לפני מספר שבועות אך עדיין ערימות הפסולת נותרו במקומן".

תושב אחר הביע את אכזבתו כשכתב ברשת החברתית: "נראה שהקימו בעיר מטמנת חדשה בצמוד לפארק ופשוט שכחו להודיע לנו".

מעיריית פתח תקוה נמסר: 

"מדובר באזור בו מתבצעות מספר עבודות פיתוח ושידרוג של יזמים פרטיים וכן פיתוח של העירייה להחלפת הכביש מרח' הרב מלכה לכיוון בזל. מטבע הדברים עבודות אלו כרוכות באי נוחות זמנית ואנחנו עושים את מירב המאמצים על מנת שהפגיעה במרחב הציבורי תהיה מזערית. פתח תקוה נמצאת לקראת תנופת פיתוח מואצת ובקרוב נוכל כולנו לקצור את הפירות".