רמי גרינברג מסייר בין הקלפיות. צילום: מטה גרינברג

21:05 - אחוז ההצבעה בפתח תקוה 47.56%.

19:50 - גם בשעות אלה המועמד רמי גרינברג ופעיליו מסתובבים בין הקלפיות בעיר. "האווירה טובה, המהפך מורגש באוויר. ממשיכים לעבוד עד הדקה האחרונה".

19:05 - שיעור ההצבעה עומד כעת על 38%. מבין בעלי זכות הבחירה הגיעו 73,593 תושבים לקלפיות. מדובר בעלייה של 13% לעומת בחירות 2013.

17:30 - בשעות האחרונות חלה עלייה חדה במספר המצביעים שמגיעים לקלפיות בפתח תקוה. נכון לעכשיו הצביעו 67,752 בעלי זכות הצבעה, שמהווים 34.97% מהמצביעים. מדובר בעלייה של 14% לעומת בחירות 2013.

15:28  קרוב ל-50 אלף בעלי זכות בחירה כבר הצביעו בפתח תקוה. אחוז ההצבעה עומד על 25.43%, מה שמהווה עלייה משמעותית של 8% בהשוואה לבחירות 2013. קיימת הערכה כי בשעות אחר הצהריים אף יתגבר העומס בקלפיות.

דרשן הכהן ובורשבסקי. צילומים: מטות המועמדים

15:25: המועמדים אורי דרשן הכהן וגנאדי בורשבסקי הצביעו בפתח תקוה. דרשן הכהן הצביע בבית הספר מורשה שבשכונת עמישב ואילו בורשבסקי בקלפי 306.

13:18 - שיעור ההצבעה בפתח תקוה עומד כעת על 17.22%, שהם 33,356 מצביעים. מדובר על עלייה של 1% לעומת שיעור ההצבעה בבחירות 2013. בשעות הבוקר נרשמה ירידה לעומת הבחירות הקודמות, אך כאמור עתה המצב התאזן.

12:45 - חיים בשארי, שפרש מהמרוץ לראשות העירייה אבל ממשיך להתמודד למועצה עם סיעתו "איתנו", טוען כי בחלק מהקלפיות הוציאו את כל הפתקים שלו (גם הלבנים) בטעות. "מדובר בפגיעה חמורה בדמוקרטיה ובהשפעה חמורה ומשמעותית של תוצאות הבחירות בעיר פתח תקוה".

12:17 - שיעור ההצבעה בבחירות בפתח תקוה עומד כעת על 10.94%, שהם 21,194 בעלי זכות בחירה. אחוז ההצבעה בהשוואה לבחירות 2013 נמוך ב-5%. 

מטה גרינברג. צילום: באדיבות מטה גרינברג

12:03 - חשד לאירועים פליליים ביום הבחירות: במטה הבחירות של ראש העירייה איציק ברוורמן טוענים כי אלמונים השחיתו שתי מרכזיות של בזק כדי לשתק את פעילות המטה. ממטה ברוורמן מסרו כי "מדובר בהמשך לקמפיין אגרסיבי ופלילי שנוהל נגד ברוורמן". המשטרה פתחה בחקירה. כתוצאה מההשחתה נפגעה כל רשת האינטרנט והטלפונים באזור.

במטה גרינברג שנמצא ברחוב שטמפפר פינת פינסקר טוענים כי הם נדהמו לגלות הבוקר שכל אמצעי התקשורת - כבלים של אינטרנט וטלפון - נגזרו ונקרעו "ע"י גורמים עבריינים המנסים לחבל במועמדותו של גרינברג לראשות העיר".

(אייל עצמון)

11:46 - אחוז ההצבעה עד כה בבחירות בפתח תקוה הוא נמוך יחסית ועומד על 8.57% (16,598 קולות). מדובר בירידה של 6% לעומת בחירות 2013.

קלפי בפתח תקוה, הבוקר

10:39 - לפני זמן קצר התקבל דיווח על חשד לזיוף בקלפי ברחוב אמסטרדם 16 (תיכון הרב תחומי ב' בפתח תקוה), כאשר אדם שהגיע להצביע גילה כי כבר הצביעו בשמו. מהמשטרה נמסר כי נסיבות האירוע נבדקות. הקלפי נסגרה זמנית עד לבדיקת הנושא והיא צפויה להיפתח בקרוב.

(אייל עצמון ומור גפני-דור)

איתי שונשיין ורעייתו מצביעים

10:00 - איתי שונשיין הגיע כשהוא מלווה ברעייתו עדי ובאחיו אלעד להצביע בקלפי בשכונת נווה עוז. שונשיין אמר לעיתונאים כי "היום אנחנו נעשה שינוי בפתח תקוה". בשיחות פרטיות הוא נשמע בטוח כי יגיע לסיבוב השני. 

(אורי קידר)

איתי שונשיין ליד הקלפי. צילום: אורי קידר

09:30 - שיעור ההצבעה נכון לשעה זו עומד על 2.3%. 4,450 בעלי זכות בחירה כבר הגיעו להצביע, ירידה קלה של 0.05% לעומת בחירות 2013. 

רמי גרינברג מצביע. צילום: מור גפני-דור

08:35 - רמי גרינברג הגיע בחברת פעילים להצביע בבית הספר הס בפתח תקוה. לפני שהכניס את הפתק לקלפי אמר: "בוקר טוב חברים ותושבים יקרים, אני קורא לכולכם לצאת ולהצביע". לאחר מכן החל בסיור קלפיות ופגישות עם תושבים בעיר.

(מור גפני-דור)

רמי גרינברג הבוקר. צילום: מור גפני-דור

איציק ברוורמן מצביע. רעייתו דפנה מאחוריו. צילום: באדיבות מטה ברוורמן

07:30 - ראש העירייה איציק ברוורמן הגיע לבית הספר הרב תחומי ב' בפתח תקוה בחברת רעייתו דפנה ברוורמן ויועציו והצביע. "בהצלחה לכולם", הוא אמר ושלשל את הפתקים לקלפי. משם הוא ימשיך לסיור בקלפיות במטרה להמריץ את התושבים.

(אייל עצמון)

עיכובים בפתיחת הקלפיות. צילום: מור גפני-דור

07:15 - עיכובים נרשמו בפתיחת חלק מהקלפיות בפתח תקוה. בקלפי בית הספר הס תושבים החלו להתגודד מחוץ לגדר ולאבד סבלנות: "למה לא הגיעו לפני הזמן והתארגנו? למה על חשבון התושבים? גם בקלפי בבית הספר פיק"א מדווחים על עיכובים. 

(מור גפני-דור)

עיכובים בפתיחת הקלפיות בפתח תקוה. צילום: מור גפני-דור

קלפי בבית הספר מעוף בפתח תקוה. צילום: אריה ניר

07:00 - ההצבעה החלה: 313 קלפיות ברחבי פתח תקוה נפתחו כסדרן. בעיר קיימים 75 ריכוזי קלפיות, כאשר הריכוז הגדול ביותר נמצא בבית הספר הס (11 קלפיות). הבחירות בעיר נערכות תחת אבטחה כבדה, לאחר שאתמול פורסם כי שוטרים יתפרסו בכל ריכוזי הקלפיות בפ"ת מחשש לזיופים או תקריות אלימות. 

הקלפיות יהיו פתוחות בין השעות שבע בבוקר ועד השעה עשר בערב. לאחר מכן תחל ספירת הקולות אל תוך הלילה. במיינט פתח תקוה נסקר באופן שוטף את כל האירועים בעיר במהלך היום והלילה עד לתוצאות האמת. 

בפתח תקוה רצות בבחירות 17 רשימות למועצת העיר וחמישה מועמדים לראשות העירייה: איציק ברוורמן, איתי שונשיין, רמי גרינברג, אורי דרשן הכהן וגנאדי בורשבסקי. בעיר ישנם 193,970 תושבים בעלי זכות הצבעה. 

שימו לב: גם אם לא קיבלתם את ההודעה לבוחר בדואר תוכלו להגיע ולהצביע עם תעודה מזהה. ניתן להתעדכן באתר משרד הפנים לגבי מקום ההצבעה שלכם או להתקשר לטלפון 1-800-222-290.

על מנת להימנע מפסילת הקול שלכם, יש  להקפיד כי פתקי ההצבעה שהבוחר משתמש בהם תואמים את דוגמאות פתקי ההצבעה שאושרו כפי שהן מוצגות במודעה מטעם פקיד הבחירות. כמו כן, יש להקפיד על כך שהפתק והמעטפה יהיו בצבע אחיד - כלומר פתק לבן למעטפה לבנה ופתק צהוב למעטפה צהובה.