תכנית הבנייה שאושרה. צילום: רשות מקרקעי ישראל

האם ההפקדה הסופית של תוכנית ותמ"ל מחנה סירקין תתעכב עד לאחר הבחירות? על פי דיווחים בכלי התקשורת, בשל הצורך לכנס את קבינט הדיור ולדון בהכרזת שטח משלים לתכנית כמרחב מועדף, צפויה להידחות ההפקדה של פרויקט הענק שצפוי לשנות את פניה של העיר פתח תקוה.

הדיון המרתוני בנושא תכנית הבנייה בסירקין נערך לפני כשבועיים בהשתתפות ראש העירייה רמי גרינברג, שהציג הסתייגויות בעיקר בנושאי תחבורה מחשש לפקקים כבדים. מטה המאבק של סירקין הגיע אל אותו דיון והציג את ההתנגדויות שלו, מה שלא מנע את המשך קידום המהלך. אלא שעתה כאמור, בגלל הבחירות, ייתכן כי התכנית תדחה ובמטה המאבק מקווים שהקברניטים החדשים יחשבו מסלול מחדש.

התוכנית כוללת 8,000 יחידות דיור, פארק עירוני על שטח של  360 דונם, ו-300,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה ומסחר. התוכנית ממוקמת בחלקה המזרחי של העיר, בסמיכות לשכונת עמישב בשטח המשמש היום את מחנה צה"ל "סירקין" ואשר עתיד להתפנות כחלק ממהלך כולל של ירידת מחנות צה"ל ממרכז הארץ לנגב ופיתוח שכונות מגורים בשטחם.

התוכנית כוללת רובע מגורים חדש בשטח של 2,500 דונם ובו 8,000 יחידות דיור במגוון סוגי בינוי ובגבהים שונים הנעים בין 3-25 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור, 2,200 יוקצו עבור דירות קטנות בנות 3 חדרים וכן 600 יחידות יוקצו עבור דיור מיוחד. בנוסף התוכנית כוללת 300,000 מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה אשר פרוסים לאורך חזיתות מסחריות וכן בשני אזורי תעסוקה בצפון ובדרום התוכנית.