הנהגת הורי בית הספר 'עמיטל' שבהדר גנים מאיימת להשבית את הלימודים. הסיבה: טקס הנחת אבן פינה לבניית סניף תנועת הנוער 'עזרא' בתוך שטח בית הספר, לדבריהם בצעד שנעשה באופן חד צדדי על ידי העירייה ללא עדכון הנהלת בית הספר וההורים.

בית הספר עמיטל. צילום: פרטי

סניף עזרא פועל מזה שנים רבות בקרוואנים בסמוך לאנדרטת המסוקים במקביל לכביש 40. על פי גורמים המעורים בפרטים, התכנית המקורית הייתה לבנות סניף ראוי בגב הספרייה השכונתית, הסמוכה למיקום הסניף הנוכחי. כעת טוענים התושבים, כי צעד זה נועד על מנת לפנות את החניכים מהאזור מאחר ובמקום אמור לעבור כביש עוקף כחלק מתכנית סירקין.

רק בימים האחרונים גילו הורי בית הספר עמיטל על כוונת העירייה לבנות את הסניף המדובר בתוך שטחו, כשהיום (ג') צפוי להיערך במקום טקס הנחת אבן פינה, ובתגובה שיגרו מכתב חריף לראש העירייה, רמי גרינברג.

"נדהמנו לקבל באופן אקראי את ההודעה בדבר הנחת אבן פינה לסניף עזרא הדר גנים בתוך שטח בית הספר 'עמיטל' שבשכונת הדר גנים האמורה להיערך היום", כתבו ההורים וציינו כי "בעבר עלתה אפשרות זו על ידי הנהלת העיר הקודמת ולאור התנגדות הנהגת ההורים חזרה בה הנהלת העיר מכוונה זו".

בהמשך פירטו ההורים את הסיבות להתנגדותם הנחרצת כשהם טוענים כי בניית מבנה בתוך שטח בית הספר תהווה סכנה לבטיחותם ושלומם של הילדים. בנוסף, הקמת מבנה בתוך חצר בית הספר יביא להקטנתו, מה שיוביל בסופו של דבר לסיכון ביטחון הילדים הרבים הלומדים במוסד, במיוחד בשעת חירום.

כמו כן טענו ההורים במכתב כי בכל יום ראשון יצטרכו להתמודד בבית הספר עם לכלוך רב שייווצר מהפעילויות השונות בסופי השבוע ואף יתכן שגם עם נזקים למתקני בית הספר.

"חוסר התיאום ואי השיתוף עם כל הגורמים מעידים על ניסיון לביצוע מחטף חסר אחריות, חסר מחשבה העולה לכדי צעד דורסני העלול חלילה להוביל לאסון. אנו עומדים ומתריעים כעת כי הכתובת רשומה על הקיר באותיות קידוש לבנה", הוסיפו ההורים.

"ככל שראש העיר ימשיך בהתנהלותו החד צדדית ותוך התעלמות מצרכי תלמידי בית הספר עמיטל לא נוכל לשבת בחיבוק ידיים מנגד, והנהגת ההורים תיאלץ לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה, לרבות השבתת בית הספר. אנו תקווה כי תבחן פתרונות חלופיים להקמת מבנה ראוי לתנועת הנוער עזרא בדרך אשר לא יהיה בה כדי לפגוע באופן בלתי סביר ובלתי מידתי בתלמידי בית הספר עמיטל" .

"כולם מופתעים בשכונה", אומר תושב שגר בסמוך לבית הספר וילדיו לומדים בו. "בכלל אמרו שהסניף החדש יבנה באזור המקווה והספרייה, בסמוך למיקום בו נמצא הסניף כרגע. להפיל על בית הספר , סניף של תנועת נוער יביא להרס מוסד החינוך והלילות של הבניינים הסמוכים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "אחרי שנים שבהן עלו תלונות מתושבי הדר גנים על כך שלא נעשה דבר בשכונה לטובת החינוך ותנועות הנוער, כעת, למרבה הפלא, עולות תלונות על העשייה. ראש העיר רמי גרינברג מקדם בימים אלו את הרחבת בית הספר עמיטל, בניית אגף נוסף במורשה בנות, הקמת ישיבת צביה אשר תיתן מענה בעיקר לתושבי השכונה, הרחבת אולפנת הדר גנים והקמת רמזור בסמוך - לטובת בטיחותן של התלמידות.

"לצד אלו ראש העיר מקדם את בניית מבני הקבע לתנועות הנוער אריאל ועזרא. המבנה של אריאל יוקם ברחוב שפיק והמבנה של עזרא יוקם בסמוך לבית הספר עמיטל. נציין כי גם בשכונות אחרות בעיר - פועלות תנועות נוער בסמוך לבתי ספר, כך שאין מדובר בתכנון חריג. מעבר לזה, ראש העיר נמצא בקשר רציף עם ההורים ודלתו פתוחה לכל שאלה בנושא".