צילום: באדיבות ההורים

הורים לילדים בגן במרכז פתח תקוה הופתעו אתמול בבוקר לקבל הודעה הקוראת להם להגיע במיידי לאסוף את ילדיהם מהגן. כשביררו במה דברים אמורים גילו לתדהמתם כי אחת הסייעות והגננת לא הגיעו וכל 33 ילדי הגן נשארו עם סייעת אחת בלבד. "הבעיה נפתרה רק אחרי טלפונים רבים לעירייה", מסבירה אחת האמהות בגן.

מה קרה?

"בשעה תשע וחצי לערך קיבלנו הודעה מהסייעת, לבוא לקחת את הילדים, כי היא לא יכולה להשאיר את הגן פתוח ולקחת זאת על אחריותה לבד. הגן הסמוך לנו סגור כבר שלושה ימים בגלל העדר סייעות. לא ברור לנו איך ייתכן שההורים צריכים לקחת חופש כדי להיות עם הילדים בבית בגלל שהגן לא נפתח?"

האם פניתם לעירייה?

"פניתי באופן אישי לראש העיר ולדוברות העירייה, אחרי שניסינו כל ההורים לפנות לאגף הגנים, ששם בכלל לא היתה תשובה והדבר לא מעניין איש. זה מרגיש כאילו משהו כראן רקוב מהשורש. למזלנו הסייעת שהגיעה הבוקר היא סייעת ותיקה, מקסימה ומנוסה, שנתנה לנו שעתיים לנסות לפתור את הבעיה".

ההורים מסבירים כי לגן שלהם בסופו של דבר נשלחה גננת פנסיונרית שהגיעה כמעט שעתיים לאחר פתיחת הגן וגם אז רק אחרי טלפונים רבים לעירייה.

ראש מנהל החינוך, רון כץ, מסר בתגובה: "מנהל החינוך דאג להחליף שש גננות ומנע בעצם את סגירת הגנים. אני מזכיר שגננות אינן עובדות שלנו והחלפתן נעשית על ידי הראשות ובתיקצוב הצלחנו לשמור את כל הגנים פתוחים (בניגוד למקומות אחרים בארץ) לאור הרפורמה שאני מוביל בגיל הרך".