כרמל מעודה. צילום: יריב כץ

הפעם זה קרה: אחרי כמה ימים של עיכובים, שוחררה היום (א') בצהריים למעצר בית הגננת כרמל מעודה, הנאשמת בהתעללות בפעוטון. כך פרסם הכתב רענן בן צור באתר ynet. "לי נהרסו החיים, והיא תהיה בבית בחג", אמרה באולפן ynet ניקול דניאל-חג'בי, ששני ילדיה עברו התעללות בפעוטון, זמן קצר לפני שחרורה של מעודה מנווה תרצה למעצר בית.

בית המשפט העליון החליט ביום חמישי לשחרר את מעודה למעצר בית בתנאים מגבילים. השופט יצחק עמית קבע כי "מאחר שהמסוכנות הנשקפת ממעודה מוגבלת לנסיבות הייחודיות של טיפול בילדים, הוחלט כי ניתן להפחיתה באמצעות מעצר בית בתנאים מגבילים".

מעודה היתה אמורה להשתחרר למעצר בית בשכונת רמות בירושלים. למרות שהכתובת לא פורסמה בהחלטת בית המשפט העליון, ההורים המלווים את הפרשה גילו את המיקום המדויק והפגינו מחוץ לדירה. בעקבות ההפגנות המשפחה חזרה בה מהסכמתה לפקח על מעודה ועל כן שחרורה נדחה עד היום.

בהחלטה נאמר כי מכתב האישום אכן עולה תמונה קשה של התעללות בילדי הגן. עם זאת, "מעצר לחוד ומאסר לחוד, המעצר אינו מקדמה על חשבון העונש, וחומרת העבירות אינה מהווה על פי החוק עילה למעצר עד תום ההליכים". עוד נכתב בהחלטה כי החשש שמא מעודה תפגע בעצמה או תתקשה להתמודד עם האווירה הציבורית בעניינה אינם מקימים עילת מעצר.

ההחלטה עוררה תחושות קשות בקרב ההורים. אחת האמהות אמרה:  "לי נהרסו החיים, והיא בבית בחג". ההורים לא מתכוונים לוותר וברצונם לצאת להפגנה מול הכתובת החדשה שבה לדבריהם תהיה מעודה.