צילום המחשה: shutterstock

הרצון לגוון במיטה עלה לתושבי האזור בחיי הנישואין. האישה ביקשה מבעלה לפתוח את הנישואין כי הכירה מישהו אחר, בעלה הסכים לשתף פעולה, אלא שאז התאהב באחרת וביקש להתגרש. "הדרך להתרסקות הקשר היתה בלתי נמנעת" מסבירה עורכת הדין זהר רון, שהכינה עבורם את הסכם הגירושין.

מה קרה?

"בני הזוג סיפרו לי שהחליטו לגוון את חיי המין שלהם עם פרטנרים חדשים, בעקבות בקשה של האישה. לדבריהם, הכל התחיל כאשר היא הכירה בקניון אדם נחמד ונשוי, גם הוא תושב האזור. אותו גבר אמר לה שהוא מרגיש אליה משיכה חזקה מאוד ושישמח להעמיק את הקשר איתה. האישה שלא רצתה לרמות את בעלה או לבגוד בו מאחורי גבו, החליטה לנהל איתו שיחה ולספר לו על כך. היא סיפרה לו שהכירה מישהו ש'גורם לה לבעור ולהרגיש שהיא מרחפת' והיא מעוניינת לנסות להיות איתו ובתנאי שבעלה יסכים".

זו בקשה לא פשוטה, איך הבעל קיבל זאת?

"הוא אמר שהוא מבין את רצונה ומכבד את מבוקשה, אבל היה לו תנאי: אם הוא יסכים שאשתו תבלה עם גבר אחר, היא צריכה להסכים שגם הוא יבלה עם נשים אחרות".

עורכת הדין זהר רון. צילום: באדיבות רון

עורכת הדין רון מציינת כי בני הזוג הגיעו להבנה ולהסכמה, לפיה יפתחו את הקשר ביניהם לאנשים נוספים ושזה יהיה לגיטימי לבלות גם עם אחרים ללא בלעדיות. "בני הזוג החליטו שהם לא רוצים להרגיש פספוס בזוגיות ושיש להם לב רחב ומספיק אהבה לכולם" היא מוסיפה "אך היה להם תנאי, השניים התחייבו לעדכן זה את זו על כל קשר נוסף שינהלו במקביל".

אך כנראה שהסכמים לחוד ומציאות לחוד, כאשר הלב רוצה מה שהלב רוצה. וכך, כחודשיים בלבד אחרי שהשניים פתחו את חיי הנישואין ואת לבבותיהם לאחרים, הבעל החליט שהוא רוצה להתגרש. "הוא עדכן את האישה שהכיר מישהי גרושה שנכנסה לו ללב בבלעדיות והוא רוצה להתגרש כדי שיוכל להיות רק איתה".

איך הגיבה האישה?

"היא מאוד התעצבנה. היא טענה שהוא מפר את הכללים, שזה לא מה שהם סיכמו ו'מה פתאום לפרק את החבילה?!'. אך הבעל ענה לה שכעת עליה 'לאכול את הדייסה שבישלה' וכן שהחלטתו היא סופית. הוא הוסיף וטען שאם היתה אוהבת אותו באמת, כנראה לא היתה רוצה לחלוק אותו עם אחרות והזכיר לה שלמעשה כל העניין היה רעיון שלה.

"הבעל הסביר כי לדעתו דווקא יצא טוב מכל הסיפור, כיוון שבזכות ההצעה של אשתו לפתוח את הקשר הוא הכיר את אהבת חייו וכי אחרי שנים רבות, הוא שוב מרגיש פרפרים בלב. הוא המשיך ואמר לאשתו כי האישה שהכיר מעוניינת בקשר מלא, כולל מגורים משותפים ובלעדיות, ולכן עליו להתגרש ממנה".

בסופו של דבר האישה נאלצה להבין והחליטה שלא להערים קשיים נוספים על בעלה. "ברגע שהקשר נפתח לאפשרויות נוספות והפסיק להיות בלעדי הסיכוי שיימשך בהצלחה היה קלוש" מסכמת עורכת הדין רון "הדבר הצפוי קרה והבעל התאהב באישה החליפית. המהלך של האישה הותיר אותה מצטערת, אבל באיחור. בני הזוג הבינו שאין להם עתיד משותף ולכן בחרו להפרד בצורה יפה וללא מאבקי גירושין באמצעות הסכם שערכתי עבורם".