איקאה קרית אתא. צילום: נחום סגל

במהלך ישיבת מועצת העיר פתח תקוה שנערכה אמש (ראשון) הודיע ראש העירייה רמי גרינברג כי רשת הרהיטים הבינלאומית "איקאה" מתכננת להקים סניף חדש בעיר, לא הרחק מהקניון הגדול.

אלא שנראה כי השמחה בעקבות הפרסומים השונים שהופצו ברשת היתה מוקדמת מדי: גורם המעורה בפרטים אמר למיינט פתח תקוה כי נכון לשלב זה לא ידוע על משא ומתן בעניין פתיחת הסניף.  

הדיון במועצת העיר אמש בנושא צו הארנונה לשנת 2020. גרינברג הציג את משנתו בנוגע לאופן בו ניתן להגדיל את הכנסות העירייה. בין היתר דיבר על הכנסות משטחי מסחר ומחברות גדולות שהגיעו ושיגיעו לעיר בעתיד.

אז הכריז גרינברג, להפתעת כל הנוכחים, כי "חברת איקאה מתכננת לפתוח סניף במקום מפעל טבע אסיא שברחוב דנמרק". בהמשך ציין כי "זה עדיין לא סגור אך אותן חברות (דוגמת איקאה) לא רק יכניסו כסף מהארנונה אלא יספקו גם מקומות עבודה".

הכרזתו של גרינברג, שפורסמה ברחבי הרשתות החברתיות, זכתה לדברי שבח. עם זאת, כאמור משיחה שערכנו עם גורם המעורה בנושא, עולה כי נכון לשלב זה לפחות, לא ידוע על משא ומתן כזה או אחר לפתיחת סניף בפתח תקוה.

יצויין כי אם אכן תפתח איקאה סניף במקום שבו נמצאת היום מפעל טבע אסיא (ליד הקניון הגדול ובילינסון), לא ברור היכן ימקמו את אלפי מקומות החנייה וגם לא ברור כיצד הכבישים הצרים באזור יכילו את עשרות אלפי הלקוחות שיפקדו את המקום מדי שבוע. נקודה למחשבה.

בחברת איקאה בחרו לא להגיב בנושא.

מעיריית פתח תקוה נמסר: "עיריית פתח תקוה תסייע ותלווה כל חברת שתבקש לקבוע את מושבה בעיר. בעניין איקאה אין לנו התייחסות נוספת".