שלמה שמלצר ודרך אם המושבות. צילומים: שאול גולן, גיל לרנר

בימים האחרונים נשמעות קריאות לשנות את שמו של רחוב שלמה שמלצר בחזרה לדרך אם המושבות. אם לשפוט על פי דיון סוער שמתקיים ברשתות חברתיות, יתכן מאוד שיהיו התפתחויות בקרוב, שכן תושבי הסביבה תולים תקוות בראש העירייה רמי גרינברג ופועלים לקדם את הנושא.

שלמה שמלצר ז"ל נפטר בשנת 2014 כשהוא בן 68 במותו. הוא לא התגורר בפתח תקוה והיה אחד מאנשי העסקים הבולטים בתחום הרכב, מכר ורכש זיכיונות לייבוא מותגים שונים. שמלצר עמד בראש קבוצת שלמה, אשר כללה בין היתר את "שלמה sixt", חברת ההשכרה והליסינג הגדולה בישראל.

לפני כשנה התקבלה החלטה לשנות את שם הרחוב הוותיק, בין צומת העיפרון לפארק אזורים לדרך שלמה שמלצר. המטרה היתה להנציח את פועלו ותרומתו של איש העסקים לפיתוח פרויקטים שונים בעיר. החלטה זו חוללה סערה בזמנו בקרב תושבי העיר בכלל ושכונת אם המושבות בפרט, בעיקר לאור העובדה ששמלצר לא התגורר בעיר.

כעת, עם תחילת דרכו של רמי גרינברג כראש העירייה, מקווים התושבים בשכונה שהמצב יחזור לקדמותו. "למיטב הבנתי היו צריכים להיתרם כמיליון שקלים ע"י משפחת שמלצר לטובת טיפוח הרחוב אך הדבר לא קרה בסופו של דבר", אומר תושב אם המושבות. "לכן פניתי אישית לרמי גרינברג והוא הבטיח לי שיפעל להחזרת השם המקורי".

מצד שני, גורם בעירייה אומר כי "שמלצר פעל רבות למען העיר והביא לתעסוקה של תושבים רבים ולכן מן הראוי להנציח אותו בפתח תקוה".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "שינוי השם אושר בקדנציה הקודמת ובזמנו ראש העירייה רמי גרינברג התנגד לשינוי. מאחר שמדובר בהליך מסודר שקיבל תוקף ע"י ועדת השמות, בכוונת ראש העירייה לבדוק אם וכיצד בדרכים חוקיות להשיב את השם המקורי 'דרך אם המושבות'".

בנו של שמלצר ביקש לא להגיב לכתבה.