זירת האירוע. צילום: מתן דויטש

דרמה ברחוב מנחם בגין בפתח תקוה: דיירת שהתבקשה לפנות אתמול (שלישי) את חצר הבית שלה סירבה לעשות זאת והתיישבה על כסא במשך שעה ארוכה. בסופו של דבר הוזעקו שוטרים יחד עם פקחים עירוניים, שהצליחו לשכנע אותה לעשות זאת.

כפי שפרסמנו לפני מספר ימים, החלו עבודות להקמת נתיב נסיעה נוסף ברחוב בגין שחלקו יקום על חצרות בתים שפלשו לשטח הציבורי. זאת בעקבות פסיקת בית המשפט.

הדיירת ישבה על כסא שהניחה על גבי משטח דק שהותקן בחצר ביתה וסירבה להתפנות מהמקום. אל החצר הוזעקו שוטרים כשיחד עם פקחים עירוניים ניסו לשכנע אותה לפנות את המקום. לאחר דין ודברים של למעלה משעה הסכימה הדיירת לפנות את חצרה לטובת העבודות במקום, כשלא ברור כרגע מה יעלה בגורלם של שני בתים שנותרו עומדים ובעצם מונעים את הקמת המדרכה לאורך כל המקטע.

תושבי השכונה חוששים לנוכח העובדה כי חלק מהמקטע יהיה ללא מדרכה שכן ילדים ואף מבוגרים עשויים לרדת לכביש ולהיפגע מרכבים חולפים.

מלשכת דובר העירייה נמסר בתגובה: "מדובר בתכנון שהיה תקוע מסיבות שונות ועם כניסתו של ראש העיר רמי גרינברג לתפקיד, הופנו המשאבים המתאמים והפיתוח המתוכנן יוצא לדרך בימים אלה לרווחת התושבים. במסגרת הפיתוח, פינוי השטחים באזור מתבצע  על פי הצרכים התנועתיים וכן על פי ההיבטים המשפטיים הנדרשים".