* שם? דור כהן.

* גיל? 29.

* מצב משפחתי? "רווק".

* מגורים? "שכונת כפר גנים ג'".

* מקצוע? "עורך דין".

דור כהן, אנשי העיר. צילום: ריאן

- מדוע בחרת במקצוע הזה? "לא פעם שאלתי את עצמי אותה שאלה בדיוק, והתשובה תמיד הייתה ברורה לי ־ לא כולם יכולים לעזור לעצמם, אבל אני יכול לעזור לכולם בייצוג הולם, ענייני ומניב תוצאות. למרבית האוכלוסייה יש בעיות כלכליות ולצערי, תמיד יהיו. פה אני נכנס לתמונה: בזכות ניסיוני העשיר ברשות האכיפה והגבייה אני רואה ובוחן את התיק מנקודת מבט ייחודית ומקצועית. נוסף על כך, בזכות היותי מגשר השכלתי להבין כי מרבית התיקים מסתיימים מחוץ לכותלי בית המשפט, ובכך מתייתר הצורך לנהל הליכים ודיונים ארוכים אשר מלווים בלחץ, בחקירות, בעוגמת נפש ובהוצאות כספיות ללקוח".

- כמה זמן אתה מתגורר בפתח־תקוה? "כמעט כל חיי. נולדתי בעיר, ובילדותי המשפחה עברה למושב נווה ירק. לאחר כמה שנים חזרתי להתגורר בפתח־תקוה. כשאתה נולד בעיר כזאת קשה לצאת ממנה כי יש הרגשה של בית, ושלא יספרו לך אחרת. מרבית האנשים שיוצאים ממנה חוזרים אליה".

- מה הפינה האהובה עליך בעיר? "בניין העירייה. לעניות דעתי, הוא מסמל את ה'בית' של התושבים. זה מקום שאמור להיות אמון על צורכיהם ומשאיר להם דלת פתוחה. בניין העירייה שוכן באזור 'העתיק' של פתח־תקוה. כשאתה הולך באזור הזה קשה שלא להרגיש את האוטנטית, את התושבים של פעם, את הריח של דוכני האוכל והחנויות הוותיקות לכל אורך הרחוב הראשי שמזכירים נשכחות מהילדות".

- מה החוויה המשמעותית ביותר שחווית בעיר? "רכיבה על אופניים בשטחי חולות העיר, במקום שקרוי היום אם המושבות. באותם ימים ביליתי עם חבריי על האופניים בזמן שהיתר שיחקו במחשב. מבחינתי, הבילוי הספורטיבי עם חבריי נתן לי ביטחון לעתיד לבוא".

- מה היית רוצה לשנות בעיר? "התשובה המתבקשת היא כבישים. קשה להתנייד בנתיבים בעיר, ורוב הזמן יש שיפוצים, מחסומים ושינויים בנתיבים וברמזורים. כל אלה יוצרים פקקים ועומס, והם משפיעים לרעה על איכות החיים בעיר".

- מה חסר לך בעיר? "אני מחובר מאוד לטבע, לאדמה ולריח העצים והפרחים, בעיקר בעונת החורף. אשמח לראות בעיר יותר גינות תלויות, חסכוניות באנרגיה ובמים".

- מה הכי מעצבן אותך בעיר? "בנייה רוויה. נראה שהבנייה לא פוסקת לרגע בעשור האחרון, ובגללה נוצרים עומסי תנועה קבועים".

- מה הכי מיוחד בעיר לדעתך? "העובדה שפתח־תקוה תוססת וערה תמיד ויש בה הכול מכול. באחד הרחובות יש בנייני הייטק וברחוב השני יש סנדלרייה קטנה. העיר מציעה מקומות עבודה רבים, מקומות בילוי, שכונות יוקרה ולהפך, מגדלים בני 25 קומות ובתי קרקע, מרכזי קניות ואין־ספור בעלי עסקים שפורחים וגורמים לאלפי אנשים לקנות דירות בכל שנה ולהגדיל את מספר התושבים בעיר".

- איך היית מתאר את העיר במשפט? "פתח־תקוה היא בית בשבילי. עיר שעברה הוא שקבע וייקבע את עתידה".