צילום: מתן דויטש

"רק שלא נהפוך להיות בית שמש", אמרה תושבת שכונת הדר גנים למראה כתובות גרפיטי שרוססו בתחנות אוטובוס בשכונה, הקוראות לנשים לשמור על צניעות.

ככל הנראה מדובר באותו אדם שריסס בשלוש תחנות לפחות כתובות כגון: "שומרי מצוות לא מגלים ירך" ו- "אנא! כבדי אורחות חיינו בהופעתך". על אף שמדובר בשכונה שרובה מורכבת מאוכלוסיה חרדית ודתית לאומית, הכתובות עוררו את זעמם של תושבים רבים מכל סוגי האוכלוסיה.

"אין שום הצדקה להשחית תחנת אוטובוס ציבורית או כל מבנה ציבורי אחר משום סיבה, לא משנה מה התוכן של הכיתוב", טוענת תושבת השכונה. "הוספת הכינוי 'שומר מצוות' לכיתוב רק הופך את זה לעוד יותר אירוני. שומר מצוות אמור להיות מודע לבעיית הגזל ובזבוז כספי הציבור שהוא גורם במעשה הזה. יש דרכים לעשות מחאות ולא זאת הדרך".

צילום: מתן דויטש

ומה את חושבת לגבי תוכן הטקסט?

"זה עניין של סגנון. אני אישית חושבת שזה לא צנוע להעיר לנשים בצורה כזאת על צניעות. בטח ובטח עם הדגשה של אותו איבר שהוא רוצה כביכול להצניע. כנראה שכותב הגרפיטי חושב אחרת".

ישראל פרידמן , תושב השכונה וחבר מועצת העיר מטעם סיעת יהדות התורה , זועם אף הוא על אותו אלמוני שביצע את המעשה ואומר: "זוהי תופעה פסולה שאין לה מקום ואני מגנה את זה בתוקף. ונדליזם וטרור לא ישכנע אף אחד לשנות לבוש.

הציבור החרדי חי לצד הציבור החילוני והדתי לאומי בשכנות טובה בעיר ובהדר גנים וכל אחד מכבד את שכניו ואת אורחות חייו של הזולת".

מלשכת דובר העירייה נמסר בתגובה: "למרות שמדובר בתופעה שולית בעיר, עלינו כחברה - דתיים וחילונים כאחד- להוקיעה מכל וכל. אין מקום לאימרות מסוג זה והעירייה בתיאום השיטור העירוני תפעל ביד קשה נגד מפרי החוק הונדליסטים. בנוסף, תפעל העירייה בהקדם לטיפול במפגע והחזרת התחנות לקדמותן".

צילום: מתן דויטש